Субота, 3 Червня

«Українська книгарня» працюватиме до кінця року

З 1 січня 2021 року «Українська книгарня» на проспекті Свободи, 8 припинить роботу. Спершу в соцмережах помилково повідомляли, що закривають «Книгарню НТШ» — обидві крамниці працюють поруч, під спільною вивіскою. Інформація спричинила значний резонанс, навіть спонукала заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка з’ясовувати ситуацію.

Керівниця та співвласниця «Української книгарні» Ольга Огризло розповіла «Захід.нет», що причина закриття — спад продажів та перехід читачів в онлайн. «Книгарня є у нашій власності, тому мене дивує такий резонанс навколо її закриття. Працювати на ентузіазмі ми не можемо й прийняли рішення здати приміщення в оренду, як один із варіантів виходу зі ситуації», — каже Ольга Огризло.

За її словами, фінансові труднощі в книгарні почалися задовго до карантину — у Львові відкрили багато нових книжкових крамниць і, водночас, останніми роками значно зросли продажі книжок в онлайн-магазинах. Після закриття книгарні там працюватиме новий орендар, який, за словами Ольги Огризло, має зберегти тематичний профіль роботи.

Керівниця юридичного відділу управління комунальної власності Львівської міськради Світлана Бордіян пояснила «Захід.нет», що приміщення і книгарні НТШ, і «Української книгарні» були спершу в державній власності, а у 1990-х перейшли у комунальну власність міста. У 1998 році ЛМР дозволила викупити приміщення площею 73,8 кв. м науковому товариству, яке розрахувалося за нього книжками і журналами.

Головна бухгалтерка НТШ Ольга Максимишин уточнила «Захід.нет», що НТШ й до приватизації належало лише приміщення, де нині працює їхня книгарня. ТзОВ «Українська книгарня» у 2001 році купило в міста сусіднє з НТШ приміщення площею 82,10 кв. м, яке це ТзОВ орендувало з 1994 року. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, «Українська книгарня» належить львів’янці Ользі Огризло та мешканці Брюхович Любові Старак.

Нагадаємо, у лютому цього року на площі Галицькій, 12 закрили книгарню «Глобус», одну з найстаріших у Львові. Тепер там працює книжкова крамниця харківського видавництва Vivat.

Share.

Leave A Reply