Субота, 28 Січня

В 19 років — самостійний навколосвітній політ

19-річна бельгійка Зара Резерфорд встановила світовий рекорд як наймолодша жінка, що здійснила самостійний навколосвітній політ. Її подорож розпочалася 18 серпня на надлегкому одномісному літаку Shark. За 5 місяців своєї мандрівки вона подолала 51 тисячу кілометрів і побувала в 41 країні, на п’яти континентах, — інформує ВВС.

Зара приземлилася в Кортрейк-Вевелгемі у Бельгії на два місяці пізніше, ніж планувалося, бо була несприятлива погода. Після приземлення вона загорнулась у британські та бельгійські прапори і сказала журналістам, що її мандрівка — це божевілля і вона не зовсім вірить, що зробила це.

Під час приземлення її супроводжували чотири літаки Red Devils.

Дівчина розповіла, що найважче було летіти над Сибіром, бо було дуже  холодно і вона боялася, шо може заглухнути двигун.

Зара народилася у сім’ї пілотів. До своїх 19 років вона встигла отримати ліцензії на перевезення у США, Великій Британії, Словаччині та Франції.

Мандрівниця каже, що хотіла на власному прикладі надихнути жінок і дівчат до активнішого вивчення STEM (science, technology, engineering and mathematics — наука, технології, інженерія і математика. — Ред.), а також — подолати гендерний розрив у рекордах із самостійного навколосвітнього польоту. „Я використала пресу та увагу, яку на мене звертають, щоб спонукати інших дівчат піти в авіацію”, — пояснює юна авіаторка.

До неї наймолодшою жінкою, яка зробила навколосвітній політ на одномоторному літаку (2007 рік), була 30-річна американка Шаеста Ваїз, а наймолодшим чоловіком — 18-річний Тревіс Ладлоу.

Share.

Leave A Reply