П’ятниця, 31 Березня

«Від міфу до міфу: про сучасну героїку

Із 12 травня до 13 червня цього року у виставкових залах Палацу Лозинського експонуватимуть виставку Євгена Равського «Від міфу до міфу». Вона представляє живописні та графічні роботи тридцятирічного часового діапазону (це період від 90-х років і до сьогодні), які об’єднує спільна тема міфу: античного, біблійного і сучасного, повідомляє пресслужба галереї мистецтв. Персонажі на полотнах — люди сьогодення, перетворені на непідвладні часу архетипи. У своїх недавніх роботах Равський пише теперішню Україну як грецький епос — твори, об’єднані циклом «Іліада», будуть представлені поруч із серією «Люди і крила» із першої персональної виставки художника у Львові та монументальними живописними і графічними роботами неосецесійного періоду (його можна умовно окреслити 1988 — 1998 роками), героями яких є Заратустра, Даліла, Самсон, Яків та Леда.

Євген Равський — львівський художник, перший куратор культурного центру «Лялька», представник так званої течії «нових старих майстрів», який наслідує західну класичну школу та використовує у роботі академічні традиційні техніки фігуративного живопису (винайдені та популярні у часи Відродження). Але, зберігаючи консервативний підхід у техніці, говорить про актуальне і розмірковує над символами сучасної культури. Як великий шанувальник творчості італійського живописця XVI століття Караваджо, Равський значну увагу приділяє світлотіні й створює образи персонажів безпосередньо зі своїх знайомих та друзів.

Обрану тему художник коментує так: «Історія мене завжди вабила, але я не стільки працював з історією, скільки з міфами і легендами. Я ніколи не брався за історію безпосередньо… В мені завжди жили міфи і легенди, я на цих прикладах виховувався. «Іліада» з’явилася як підсумок пошуку сучасного героя і сучасної героїки, героїчних вчинків, подвигів, перемог. Бо це першопочаток світової літератури».

Share.

Leave A Reply