Субота, 3 Червня

Відкрита преЗЕденська зрада?

Пошуки «крота» в президентському середовищі дали несподіваний результат

Інколи, почувши якусь новину, сам собі дивуєшся: а хіба це НОВИНА?! Адже про багато нюансів суспільство підозрювало,  натякало, заявляло, оприлюднювало, обурювалось і навіть вимагало! І раптом — нам заявляють, що це нечувана новина!

У свіжому і добре підготовленому та відредагованому інтерв’ю ТСН президент Володимир Зеленський зізнався, що так звана “операція по вагнерівцях” справді готувалася й він говорив про неї з Олександром Лукашенком. Опоненти Зеленського цілком вмотивовано сприйняли це, як зізнання президента у тому, що він особисто зірвав операцію, яка могла б стати найкращою в історії українських спецслужб.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі “BBC News Україна” пояснив, що Володимир Зеленський насправді говорив із Лукашенком про “вагнерівців” уже після їхнього затримання в Білорусі. Мовляв, ця розмова відбулася вже після фактичного зриву спецоперації. А що це, власне, змінює? Хто дозволив українському чиновнику розголошувати подробиці спецоперації розвідок кількох країн, до якої він, загалом кажучи,  жодного стосунку не мав? І куди подіти заяви керівника ОП Єрмака, і члена ТКГ Арестовича про те, що жодної операції щодо вагнерівців узагалі не було ніколи?! Разом з Єрмаком і Арестовичем операцію щодо вагнерівців дружно заперечували сотні членів ЗЕкоманди, десятки політологів і блогерів.

“Вагнерівцями”, до речі, називають бійців російської неофіційної “Приватної військової компанії Вагнера”, які воювали на Донбасі проти Української армії.

Андрій Єрмак і спецоперація

Розмова про спецоперацію щодо “вагнерівців” у липні 2020 року зайшла в контексті питання ведучої Наталії Мосейчук про причетність керівника Офісу президента Андрія Єрмака до можливого витоку інформації.

Володимир Зеленський запевнив, що довіряє йому: “До пана Єрмака нуль питань у СБУ, нуль питань в української розвідки”.

Далі президент перейшов до теми самої операції та чомусь порівняв її з нещодавньою посадкою літака RyanAir у Білорусі з ексредактором Nexta Романом Протасевичем, закликавши подумати, “до якої ізоляції такі операції приводять”. “Це точно не була наша операція… Ідея цієї операції була, скажімо так, інших країн”, — зазначив Володимир Зеленський.

Про які саме країни йде мова, він не уточнив, хоча всі знають, що спільну операцію разом із нами готували США та Туреччина. Раніше екссекретар РНБО Олександр Турчинов у розмові з “BBC News Україна” підтверджував участь у спецоперації “стратегічних партнерів”, а медіа, зокрема “Цензор.Нет”, називали США і Туреччину. “Те, що Україну максимально затягували в це питання — це правда. І те, що цього не відбулося, ще раз проводячи паралелі з тим, що сталося у Білорусі, я вважаю — слава богу, що ми проявили питання суб’єктності”, — наголосив Володимир Зеленський.

Якщо називати речі своїми іменами, то “зелений президент” фактично заявив, що США і Туреччина втягували нас в конфлікт…з Росією!!! З якою у нас вже сьомий рік ВІЙНА! Така заява — це задокументований факт і розголошення державної таємниці, яка межує з державною зрадою. Ба більше, президент України примітивно збрехав: хто і куди Україну “втягував”, коли власне саме наша держава мала бути насамперед зацікавлена в тому, щоб знешкодити терористів, які вбивали її громадян? І хто мав би накладати на нас санкції за проведення цієї спецоперації, якщо США, які ці санкції і накладають, були нашими партнерами під час її проведення?

Тепер офіцери українських і західних спецслужб не зможуть довіряти українському президенту, бо не можуть бути впевненими, що таємниця їхніх оперативних дій може бути збережена.

Розмова з Лукашенком про “вагнерівців”

Далі Наталія Мосейчук запитала у Зеленського про розмови з Лукашенком.

“Востаннє спілкувалися з ним по телефону… До речі, раз ми говоримо про “вагнерівців — це те, де я був залучений в цю тему”, — продовжив президент.

“Коли “вагнерівці” були на території Білорусі, я подзвонив Олександру Григоровичу, я сказав йому, я його попередив. Я сказав: я готовий вам передати всю повну інформацію, що стосується цих людей. Ми вже розуміли, які там прізвища”, — розповів Володимир Зеленський.

При цьому він взагалі не уточнив, коли саме була ця розмова: до чи після затримання “вагнерівців” у Білорусі. Так само з інтерв’ю не зрозуміло до кінця, про що саме “попередив” Зеленський Лукашенка.

Далі, за словами президента України, Олександр Лукашенко пообіцяв “розібратися” і що “все буде нормально”. “Я був упевнений, що він передасть нам цих вбивць, цих “вагнерівців”. Але потім відбулося, що відбулося. І це була моя остання з ним бесіда”, — завершив Володимир Зеленський. Фактично Зеленський розповів Лукашенкові, що це була спільна українська операція, чим спонукав Лукашенка… повернути «вагнерівців» …в Росію!!! Багато хто вважає, що Зеленський зробив це через непідготовленість, інші — що це вигороджування Єрмака,  треті — що це удар на випередження і виправдання перед своїм електоратом, перед виходом фільму Bellingcat. Що, без сумніву, продемонструвала ця заява — це демонстрацію повної непокараності чинного Гаранта за явно неправомірні кроки.

Так хто головний «кріт»?

Сама спецоперація з захоплення “вагнерівців” в Україні, за словами опозиції, мала відбутися 30 липня. Але 29 липня всіх їх затримали у Білорусі.

В Офісі президента Зеленського пояснили, що український президент говорив з Олександром Лукашенком вже після затримання “вагнерівців” у Мінську — тобто, фактично вже після зриву спецоперації.

“Президент Зеленський мав телефонну розмову з Лукашенком про вагнерівців 5 серпня 2020 року”, — повідомив “BBC News Україна” Михайло Подоляк, який до цього стверджував, що взагалі ніякої операції не було.

“Вагнерівці” на той момент вже перебували під арештом у Білорусі понад тиждень”, — додав радник голови ОП. “Лукашенко обіцяв передати “вагнерівців” нам. Але він обрав інший варіант. Саме тому й після того контактів з Лукашенком у президента Зеленського не було”, — гордо роз’яснив Михайло Подоляк, продемонструвавши, що Зеленський на Лукашенка образився.

На уточнення про те, які саме країни стояли за спецоперацією, він відповів: “Очевидно, що ця історія з появою “вагнерівців” у Білорусі не могла відбутися без російських спецслужб та пов’язаних із ними людей. Очевидно, до цієї історії були залучені ті, хто бажав би за рахунок України вирішувати свої геополітичні завдання — зокрема, у Білорусі”. Роблячи ТАКІ заяви, пан Подоляк не міг не розуміти, що цією заявою він і ті, хто готував виступ Зеленського, міцно його підставляють, бо за операцією аж ніяк не могла стояти Росія, і як тепер після цієї заяви Володимирові Олександровичу їхати в гості до Байдена — знає хіба Коломойський.

Що відомо про спецоперацію

В Офісі президента спочатку називали всю ситуацію навколо “зірваної спецоперації” фейком та провокацією проти України, яку запустили через російські медіа. За даними редактора “Цензор.Нет” Юрія Бутусова, анонімного “координатора з СБУ і ГУР” та представників опозиції, Україна ще за президента Петра Порошенка готувала операцію із затримання кількох десятків громадян Росії та України, які воювали на Донбасі на боці проросійських формувань.

Для цього створили фейкову “приватну військову компанію”, яка мала найняти їх для роботи за межами Росії (у Венесуелі).

Під час перельоту з Білорусі в Туреччину у липні їхній літак мали посадити у Києві (пасажиру-агенту української розвідки нібито мало стати зле) та арештувати.

Але за день до вильоту “вагнерівців” затримують білоруські спецслужби, а ще за два тижні їх після розмови Лукашенка з Зеленським передають Росії.

Опозиція стверджує, що зрив спецоперації стався після наради в Офісі президента, — мовляв, хтось з оточення глави держави (найбільше натяків на Єрмака) передав інформацію білоруським чи російським спецслужбам.

В Офісі президента спочатку заперечували сам факт спецоперації стосовно “вагнерівців”, а потім називали всю ситуацію навколо неї інформаційною провокацією проти України та керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Міжнародні розслідувачі з Bellingcat ще взимку мали опублікувати своє розслідування про спецоперацію, але, після загострення ситуації на кордоні Росії і України, перенесли публікацію.

На прю зі зрадником

28 червня під Офісом президента України відбулася акція “Державна зрада. Оголошення підозри Зеленському”. Організатором акції виступає громадська організація “Рух опору капітуляції”. “28 червня громадяни повідомлять Зеленському про підозру в скоєнні злочину за статтею 111 “Державна зрада”. Політичні заяви Зеленського мають стати не предметом дискусій, а предметом кримінальних проваджень”, — йдеться у їхній заяві, пише “Прямий”.  “Підготуємо заяви про злочин, подамо їх до відповідних органів та візьмемо процес розслідування під свій контроль. Зеленського чекає суд. Народний. Давайте разом розпочнемо цей процес”, — підкреслили в “Русі опору капітуляції”.

Підготували Христина СЛЮСАРЧУК, Микола САВЕЛЬЄВ

Коментарі

   Артур ГЕРАСИМОВ, народний депутат України «Європейська Солідарність»:   “Справжнім шоком стало зізнання Зеленського під час інтерв’ю для каналу свого бізнес-партнера Коломойського щодо причетності його до державної зради. Вперше Зеленський особисто визнав існування операції українських спецслужб із затримання “вагнерівців”, зірвану через витік секретної інформації з його кабінету. Також Зеленський визнав, що він особисто дзвонив Лукашенку “попередити” про вагнерівців. Тому, нехай влада кожного вечора читає ст.111 Конституції України та ст.111 ККУ”, – про це заявив Артур Герасимов з трибуни парламенту.

   Тарас ЧОРНОВІЛ, політичний експерт:   “Один тиждень у виконанні Зеленського (тільки найпомітніші демарші, які першими прийшли на згадку), що мають нас “наблизити” до ЄС і НАТО:

– зє особисто визнав, що саме він і є тим рашистським кротом, який зірвав міжнародну спецоперацію із затримання російських найманців-військових злочинців світового рівня;

– звинуватив дві західні спецслужби (США та Туреччини — обидві країни є членами НАТО), що вони нас “хотіли втягнути в невигідний для України скандал”. Порівняв цю міжнародну спецоперацію із повітряним тероризмом Лукашенка;

– відкликав підпис України з документа стосовно розслідування порушень прав уйгурів у Китаї;

– зобов’язав СБУ скасувати попереднє рішення про заборону на в’їзд в Україну своєму бізнес-партнеру Кіркорову у той самий час, як у США налагодили систему позбавлення права на в’їзд до Штатів росіянам, які незаконно прибували в Крим не через українські контрольні пункти;

– записав блазенський відосік із зверненням до ймовірних кандидатів на посаду канцлера Німеччини, що за формою і змістом неприйнятний для дипломатичного спілкування з країнами-партнерами;

– підписав разючий за нахабством корупційний законопроєкт, яким виводить з-під системи прозорих держзакупівель 100 мільярдів гривень, які подерибанять під приводом будівництва кільцевої дороги та ще 5 мільярдів для розкрадання на святкуванні 30-річчя Дня Незалежності;..

Я все більше переконуюся, що Зеленський усім цим скопищем провокацій реалізує добре запланований план із зриву прозахідного курсу України. А ще надсилає три меседжі:

– нам: “І що ви мені зробите? Я можу коїти все, що заманеться, а ви вже нічого зупинити не спроможні”. Це він принаймні так думає;

– Путіну: “Дядь Вова, ну я же стараюсь, всё как надо делаю, с разрывом с янки и эвропейцами похлеще, чем у Януковича получаєтся! Оцени, дядь Вова и обласкай твоего фаната”.

– цивілізованому колективному Заходу: “Ну, вам ще не досить? Ви ще досі щось про відкриті двері триндите? Закривайте скоріше! Мені їх сто років не треба, мені головне, щоб це не я, а ви їх зачинили, а в мене була отмазка, чому ми більше на Захід не йдемо”.

Схоже, що воно ще й так цілеспрямовано і з поспіхом старається, щоб отримати відмову у візитах до США та Німеччини. Бо не потрібно йому там ні перспектив, ні контактів, ні підтримки. Він орієнтується виключно на Путіна. А ці всі європейці та американці ніяк не дадуть скорчити остаточну ображену козью морду й побігти плакатися в жилетку своєму кремлівському кумиру”.

   Яніна СОКОЛОВА, журналіст:   “Слова президента про непричетність голови Офісу президента Єрмака до зриву спецоперації із захоплення “вагнерівців” перекладає відповідальність на нього самого. Мені дивно, що мене як журналіста, який оприлюднив плівки, допитували, а президента, який напередодні публічно зізнався у зриві цієї спецоперації, — не допитали. Будемо чекати на судову справу і на відсутність кволості з боку народних депутатів, які в тому числі не залишать цю справу без уваги”.

Share.

Leave A Reply