Неділя, 4 Червня

Відновили скульптуру та фруктовий сад

У львівському парку «Залізна вода» відреставрували скульптупу «Дівчина з косулею», а також відновили давній закинутий фруктовий сад. Там же висадили нові фруктові дерева. Про це повідомила керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, пише «Твоє місто».

   «Юрій Чернявський закінчив реставрацію скульптури «Дівчина з косулею». ДП «Високий замок» разом з садівницями Оксаною Софіянчук та Оленою Яворською розчистили територію дуже закинутого старого фруктового саду і після – посадили нові декоративні фруктові дерева. Цей простір був традиційним місцем для пікніків в парку, щоправда, маргінальних. А тепер пікнікувати та спостерігати квітування садів південного схилу парку можна буде дуже культурно», – каже вона.

Додамо, що «Дівчина з косулею», що в парку «Залізна вода», – перший приклад реставрації екстер‘єрної скульптури Львівської кераміко-скульптурної фабрики. Скульптуру відреставрували за кошти поточного утримання парків, вартість становить близько 50 тис. грн.

Для довідки. Парк «Залізна вода» був заснований у околиці, яка була відпочинковою зоною для львів’ян з ХІХ ст. Тут брали початок джерела, багаті на залізо, які й дали назву майбутньому парку. Поруч був чистий став, відомий як «ставок Камінського». Парк заклали на височині над долиною колишнього малого потоку на хвилястих схилах, які перетинають паркові доріжки, і на плато, де лежить верхня тераса. Характер рельєфу визначив тут ландшафтний стиль планування. Основою природного деревостану «Залізної води» є букові дерева. На території парку ростуть також сосни, модрини, дуби, берези, кілька видів кущів у підліску. Посеред масиву зелені зберігся старий яблуневий сад, який, можливо, є залишком давнього приміського Снопкова.

Катерина ДОБРОВИЧ,  фото з фейсбуку

Share.

Leave A Reply