П’ятниця, 2 Червня

Вулицю Львова назвуть на честь кіборга Ігоря Зінича

Одну з вулиць Львова планують назвати на честь бійця 80-ї десантно-штурмової бригади, медика Ігоря Зінича, який загинув у січні 2015 року в боях за Донецький аеропорт.

З такою ініціативою виступили побратими з 80-ї десантно-штурмової бригади, військові ветеранські організації. Вони пропонують зробити це до Дня Героя, який в Україні відзначають 23 травня.

Як повідомляє пресслужба ЛМР, 4 лютого міський голова обговорив цю ініціативу з директором Будинку воїна, кіборгом Олегом Височанським, який запропонував назвати на честь Ігоря Зінича одну з нових вулиць міста, а не перейменовувати наявну.

Зазначимо, що 1 лютого у Будинку воїна до шостої річниці оборони ДАПу презентували документальний фільм про Ігоря Зінича.

Ігор Зінич був уродженцем Рокитного, що на Київщині. До війни на Донбасі працював медиком у місцевій лікарні. У грудні 2014-го пішов добровольцем у складі 80-ї аеромобільної бригади. З 17 грудня 2014 року рятував життя поранених кіборгів на території Донецького аеропорту. Загинув 20 січня 2015 року під завалами в новому терміналі у віці 25 років. Розшукати та вивезти його тіло вдалося лише 16 лютого. Посмертно отримав звання Героя України.

Мама Героя Віра Зінич: «Вони в аеропорту чули, як під ними щось закладали. Нічого не могли зробити, настільки були оточені. Вибух стався під раненими, а він був між ними. Тому коли відбувся вибух, то він злетів разом із раненими…»

Олег Височанський, командир 9-ї роти 3-го батальйону 80-ї ОАеМБр: «Цілий батальйон, який там був, а це десятки, якщо не сотня людей завдячують йому своїм здоров’ям і життям. Іншого медика не було, це був єдиний медик на місяць на весь Донецький аеропорт».

Світлана АНДРОСЮК

Share.

Leave A Reply