Понеділок, 5 Червня

Викладач 13 років працював в університеті з фальшивим дипломом

Поліція скерувала до суду справу, за шахрайство та підробку документів щодо професорауніверситету ветеринарної медицини та біотехнологій, який працював з фальшивими дипломами.  Підозрюваному загрожує

до 8 років за ґратам. Повідомляє ТСН.

Йдеться про Василя Андріїва колись він був викладачемЛьвівського національного аграрного університету. Згодом у нього з’явився диплом доктора юридичних наук нібито виданий столичним вишем і пан Андріїв перейшов працювати викладачем в університет ветеринарної медицини та біотехнологій, де очолив кафедру права.

“Він подав заяву на професора і ми не мали ніякої підстави не рекомендувати. Інформації про те, що дипломи були не дійсні, сфальсифіковані – ми не мали”, – кажуть про у проректораті.

Засумнівалися у професорі, коли раптом ним зацікавилися слідчі і  з’ясували, що він зумів викладати в університетах понад 13 років маючи фальшиві документи. З підробленим дипломом кандидата юридичних наук підозрюваний влаштувався на роботу в один зі Львівських вишів у 2009 році, повідомляють у поліції.Цього роками не знали у вишах, і навіть Міністерство освіти погоджувало наступні вчені звання.

Перевіряти самостійно на справжність, каже проректор, не можуть. Та не помітили нічого і у Міносвіти, коли затверджували Андріїву чергове вчене звання. У виші ж Андаріїв був активним і здобув повагу.

“Зібрав семінар був, де були представлені з силових структур, і з прокуратури люди,  з міліції, з адвокатури. Чесно говорячи, не міг собі навіть подумати, що там щось не так, і, наскільки мені відомо, він також практикував і за кордоном”, – кажуть в університеті.

Увесь цей час фальшивий професор незаконно отримував від держави виплати, які передбачені для викладачів відповідної категорії.

“На підставі підроблених дипломів зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно… виплачувались усі відповідні доплати. Загальна сума незаконних виплат близько 700 тисяч гривень”, – повідомляють правоохоронці.

Сам Василь Андріїв наразі всі звинувачення відкидає. “Поки я відмовляюся від будь-яких коментарів. Звичайно, що я вину не визнаю. Буду подавати на експертизу і все буде вирішуватися в суді. Я не хочу, щоб будь-яке моє слово зараз стало погіршенням мого становища, адже мене там облили брудом з усіх сторін”, – заявив підозрюваний.

Ще до оприлюднення скандалу Андріїв з університету звільнився. Там провели службове розслідування і врешті Мініосвіти перевірило і надало відповідь про несправжність дипломів. Всі вчені звання у Василя Андріїва забрали.

“Дуже сумно і дуже боляче, але я не була здивована, бо нам потрібно міняти і роботу університету і як бачимо роботу Міністерства освіти теж потрібно міняти”, – каже викладачка університету, де донедавна працював Андріїв –  Алла Винярська.

ЗМІ надіслали запит у Міносвіти, відповіді наразі немає. Водночас поліція вже скерувала справу до суду, за шахрайство та підробку документів підозрюваному загрожує до 8 років за ґратам.

Х. С.

Share.

Leave A Reply