Вівторок, 30 Травня

Виконавці бургомістра

Виконком ЛМР: зі своїх і для своїх?

29 грудня 2020 року міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв надати до 25 січня 2021 року депутатам Львівської міської ради на ознайомлення персональний та кількісний склад виконкому та кількість старостинських округів та кандидатури старост.

Нагадаємо, що згідно із законодавством до складу виконавчого комітету входять старости, щоб належним чином представляти інтереси громади. Однак 25 січня міський голова Львова подав склад виконкому, який склав з усіх потрібних собі осіб.

Депутат Львівської міської ради від «Європейської Солідарності» Юрій Ломага у своєму дописі у мережі фейсбуку прокоментував цю ситуацію. «Новий, ручний виконком Садового, або усі СВОЇ. Депутатський корпус вимагав від міського голови Львова 25 січня представити новий склад виконавчого комітету і структуру ради. Ми, звісно, не сподівалися на те, що Андрій Іванович буде у цьому питанні об’єктивним і чесним перед громадою. І він не «розчарував». Опублікований пропонований міським головою склад «оновленого» виконкому в кількості 11 осіб. Таке враження, що нам представили не склад виконавчого комітету, а перепис заступників міського голови.

Отож, хто увійшов до складу виконкому за версією міського голови: він, як голова, секретар ради, керуючий справами виконкому та заступників Садового.

Проте міський голова не дотримався повноцінної своєї традиції. Вперше він дотримався статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування», адже згідно зі статтею у виконавчий комітет ввійшли головуючий (А. Садовий), секретар ради (М. Лопачак), керуючий справами (М. Литвинюк). Однак він також і порушив цю статтю, бо на момент оприлюднення цього списку, структури — нема. Чи можливо це означає, що міський голова вже знає всіх своїх заступників? Можливо, він вже домовився?

Схоже на те, що вже все «порішав із депутатським корпусом, чи його частиною, а внесення до сесійної зали — це формальність, якої потрібно дотриматись для «галочки».

Такого складу виконкому Львівська міська рада ще не мала. Як працюватиме такий виконком? Як повністю керований міським головою ручний механізм, який прийматиме всі необхідні меру рішення. Чи добре це для громади? Звісно, що ні. Андрій Садовий таким чином встановлює монополію і намагається узурпувати владу в місті, усунувши від життєво важливих процесів депутатів та громадськість. То хто про узурпацію ТУТ говорить? Позиція однозначна — так бути не може!

P.S. Нелогічно тут виглядає кандидатура секретаря М. Лопачак, він буде заважати меру і він не «СВІЙ». Тож шановна громадо Львова та депутатський корпус, «насолоджуйтесь». А структура Львівської міської ради це «вишенька», але про це згодом…», — додав Юрій Ломага.

За словами іншого депутата Володимира Марусяка, старост приєднаних громад Садовий у виконком теж не вніс. «Згідно із законодавством, до складу виконавчого комітету входять старости, щоб належним чином представляти інтереси громади (до Львова приєдналось 10 громад).

Натомість міський голова запропонував включити у виконком лише своїх заступників. Тобто приєднані громади не матимуть у виконкомі своїх представників?», — наголосив депутат Марусяк.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply