Середа, 7 Червня

Винники: після вибуху, якого не було

У п’ятницю, 20 листопада, у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих з ладу вийшла система постачання кисню. Там повідомили, що вибуху насправді не було, а причиною несправності стала тріснута пластина, яка охолоджує кисень. Відповідно, через це був заблокований доступ кисню у системи. Але в лікарнях є завжди альтернативна — у цій теж вона була. Пластину полагодили дуже оперативно. Для евакуації було залучено 10 бригад екстреної медичної допомоги. Також на місце прибув підрозділ ДСНС та надав технічну допомогу ремонтній бригаді.

Що трапилось?

О 21 год. 30 хв. 20.11.2020 вийшла з ладу система кисневого постачання в КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи», що у Винниках. Вийшла з ладу одна з пластин. До місця події виїхало 16 бригад ЕМД, забезпечених киснем та апаратами ШВЛ. Потерпілих осіб серед пацієнтів і персоналу немає. Проводилась евакуація кисневозалежних пацієнтів в обласні та міські заклади охорони здоров’я м. Львова, серед них 11 перебували на штучній вентиляції легень. На місці події працював штаб з НС в складі керівництва облдержадміністрації, департаменту охорони здоров’я ЛОДА, госпіталю, обласного центру екстреної медичної допомоги тощо.

Станом на 00.25 год. 21.11.2020 року подання кисню відновлене, евакуацію пацієнтів було припинено. Всього з госпіталю евакуйований 21 пацієнт, серед яких троє на ШВЛ. Госпіталь продовжив роботу в штатному режимі.

За словами керівника медичного закладу Максима Прокопенка, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи — один із закладів, які від початку пандемії почав приймати хворих на коронавірус. «Упродовж усього часу є одним із найбільш завантажених медичних закладів, які лікують коронавірусних хворих. Сьогодні в лікарні 186 хворих, киснева мережа працює з максимальним навантаженням. Півтора тижня тому ми розширили кисневу мережу. До того мали 87 точок, на сьогодні вже — 165 точок. Це максимальне навантаження на тій кисневій станції, яку маємо на сьогодні», — розповів Максим Прокопенко. Окрім цього, до кінця грудня в медзакладі планували встановити нову кисневу станцію — бочку об’ємом 5 тисяч літрів кисню, який подавали б хворим у палати. За словами керівника медзакладу, обладнанню, наявному в шпиталі, вже три десятки років. «Тому час від часу відбуваються перепади тиску, які персонал коригує в ручному режимі», — йдеться у повідомленні.

Христина СЛЮСАРЧУК

думка експерта

   Олег ДУДА, голова Українського лікарського товариства, у своєму дописі в мережі «Фейсбук» зазначив, що лікарі з проблемою впорались, та подякував колегам.

   «Лікарі — наші Герої. Так, це сміливо можна сказати про наших медичних працівників. Вони нині працюють на межі людських можливостей. Майже рік ведуть боротьбу з пандемією, але навіть у непередбачуваних обставинах покидають усе, аби врятувати життя ковідних пацієнтів. Учора ввечері повідомили про вихід із ладу системи кисневого постачання у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. На щастя, вибуху не було і ніхто не постраждав. Фахівці спрацювали дуже оперативно і встановили причини несправності. Завдяки злагодженій роботі кваліфікованого медичного персоналу вдалося уникнути біди. Вкотре медичні працівники Львова довели, що вони справжні Герої, які здатні робити неможливе навіть коли виснажені, навіть коли немає сил, навіть коли не відчувають належної підтримки. Дякую Вам, колеги!», — додав Олег Дуда.

Share.

Leave A Reply