Субота, 1 Квітня

Виставили копію Єрусалимської ікони Богородиці

Для почитання вірних в соборі Святого Юра у Львові урочисто виставили копію Єрусалимської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Про це інформує «Духовна велич Львова».

Упродовж Великого посту вона буде в храмі. Перед іконою щодня, окрім вівторка, звершуватимуть Молебень до Пресвятої Богородиці. До молитви, яка відбуватиметься о 10:00, запрошують усіх львів’ян.

Серед численних благодатей, які випрошують у молитві перед нею, є, зокрема, прохання захисту перед навалою ворогів. Тож і львів’яни зможуть вшанувати копію чудотворної ікони і молитися перед нею про заступництво Богородиці в часі війни і про славну перемогу, в якій вона буде нашою заступницею.

Для довідки. Автором Єрусалимської ікони Богородиці вважають апостола Луку. Деякі свідчення зазначають, що саме вона є тією чудотворною іконою Матері Божої, від якої зійшов голос до преподобної Марії Єгипетської і навернув її від гріховного шляху, коли та молилась у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі. Пізніше ікона перебувала в Константинополі, Влахерні, врешті – у Корсуні (Херсонес). Відтак вона потрапила до Великого Новгорода, згодом – до Москви, звідки під час наступу Наполеона в 1812 році зникла і була замінена вірним списком. А оригінал ікони якимось дивовижним чином згодом знову опинився в Єрусалимі – в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці. Святий образ і донині зберігається там.

Share.

Leave A Reply