Як безпечно користуватися генератором
До львівського медичного закладу госпіталізували трьох людей, які отруїлися чадним газом з генератора, який працював у дачному будинку. Стан людей – середньої важкості. Про це повідомила Львівська військова адміністрація, пише «Твоє місто».
Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів. Не можна встановлювати у будівлі, бо під час роботи він виділяє чадний газ, що може призвести до отруєння та летальних випадків.
Встановлюйте генератор так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше 6 метрів! Це важливо, бо під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
Заправляйте генератор тільки на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (через ризик пожежі). Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути;
Тримайте генератор сухим. Захищайте його від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, під’єднаних до нього, може призвести до ураження електричним струмом;
Для додаткової безпеки рятувальники рекомендують встановити у приміщенні детектори чадного газу. Обов’язково придбайте вогнегасник та тримайте його на видному місці. У разі надзвичайної ситуації телефонуйте за номером 101.