П’ятниця, 31 Березня

Як Козі вдалося захопити хату Лисички?

У Першому театрі готують прем’єру казки «Коза-Дереза»

Відкрити нові сенси в українській народній казці «Коза-Дереза» пропонує глядачам Перший академічний український театр для дітей та юнацтва в однойменній прем’єрі режисера Ігоря Задніпряного, яка відбудеться 5, 6, 12, 19 та 27 червня.

«Як так сталося, що якась Коза, порушуючи всі можливі закони, традиції і звичаї, захопила хатку Лисички? І ніхто, і ніяким чином, не може її звідти вигнати?» — актуалізують у театрі знаний з дитинства сюжет. За словами Ігоря Задніпряного, готуючи постановку, він шукав ключ, який би підтвердив актуальність казки, її потрібність сьогодні. Замість лінійної оповіді, обрали ретроспективну, почавши з того моменту, коли Коза захопила хатку Лисички. «Є пряма аналогія з сьогоденням, коли ми замислюємося, як нам жити в теперішній реальності, коли окуповано частину країни. Для дітей актуальність вистави зокрема в питанні, як протистояти хамству, насильству, булінгу. Ми відзначаємо День захисту дітей, і я переконаний, що річ не тільки в тому, як захистити дітей, а й у тому, як дітям самим захиститися. А це можливо, тільки об’єднавшись».

Художниця-постановниця вистави Дарія Зав’ялова зазначила, що найскладніше в дитячій постановці — знайти відповідний стиль: «Я належу до сценографів, які не намагаються через виставу показати власну індивідуальність, а шукають якнайвідповідніший спосіб розкрити її глядачам. Для «Кози-Дерези» обрала поп-арт — близький дітям завдяки яскравим кольорам, графічним символам і який водночас творить сучасний образ, але не елементарно побутово, а алегорично».

Як озвучив на пресконференції режисер, спершу планували зробити рок-оперу, взявши за основу оперу Миколи Лисенка. Але творчий процес скерував до вистави, у якій є конфлікт музичних тем, коли фанк, рок, блюз підкреслюють взаємодію персонажів, кожен із яких має своє звучання (композитор — Юрій Саєнко).

Директор-художній керівник Першого театру Юрій Мисак зазначив, що сьогодні одна з кіз-деріз — ковід-19 з його численними карантинами та локдаунами. А прем’єра «Коза-Дереза», розрахована на вік 6+, — можливість дітям і дорослим знову відвідувати театри.

Наталя ДУДКО

Share.

Leave A Reply