Середа, 7 Червня

Як розрахувати вартість ремонту квартири у Львові

Звична ситуація: людина з ентузіазмом розпочинає ремонт, а через кілька тижнів витрати з’їдають усю відкладену суму. Ремонт доводиться призупиняти або продовжувати роботи у борг.

Неприємного сюрпризу можна було б запобігти, якщо на старті грамотно й точно був би сформований бюджет. Як правильно зробити підрахунки та що потрібно враховувати під час складання кошторису, розповімо у статті.

Що входить до кошторису ремонту квартири

Витрати зазвичай включають:

  • вартість матеріалів та інструментів, якщо роботи виконуватимуться самостійно;
  • доставку матеріалів;
  • вартість виконання чорнових та чистових робіт;
  • прибирання та вивезення сміття.

Якщо потрібне перепланування, варто також врахувати оплату за створення дизайн-проєкту.

Деякі статті витрат можна виключити з кошторису. Наприклад, привезти матеріали, пофарбувати стіни, поклеїти шпалери, прибрати та вивезти будівельне сміття можна самотужки або за допомогою рідних чи друзів. На простих роботах, які не потребують досвіду та певної кваліфікації, є можливість заощадити чималу суму.

Види ремонту та вартість робіт

Якщо замовляти послугу у фахівців, на ремонт квартири ціна формується за 1 квадратний метр певного виду робіт. Досить часто в прайсах будівельних компаній вказана вартість комплексного виду ремонту. Щоб розуміти, що входить до послуги, розгляньмо види ремонту. Зазвичай розрізняють 3 види:

  • Косметичний — найдешевший, включає лише оздоблення поверхонь, без внесення змін у планування та переобладнання комунікацій.
  • Капітальний — передбачає заміну електрики та сантехніки, знесення або, навпаки, встановлення перегородок, вирівнювання поверхонь, за потреби також проводиться монтаж нових дверей, вікон тощо.
  • Євростандарт — капремонт з використанням матеріалів преміумкласу та втіленням певних дизайнерських рішень, дорожчим його різновидом є ремонт класу євролюкс.

Підрахунок вартості робіт здійснюється за простою схемою: рахуємо кількість квадратних метрів, на яких вестимуться роботи, та множимо їх на ціну, встановлену ремонтно-будівельною організацією.

Як розрахувати необхідну кількість матеріалів

Складаючи кошторис на будматеріали, враховуйте не лише безпосередньо оздоблення, а й допоміжні матеріали. Наприклад, у разі купівлі ламінату варто одразу придбати підкладку. Якщо не маєте досвіду в ремонті, порадьтеся з фахівцем або консультантом у магазині.

Купуючи чистовий матеріал, до його кількості, яку ви розрахували, завжди додавайте ще 10% на обрізку, оформлення кутів, можливий брак тощо. Не сподівайтеся на можливість докупити товар. Під час наступного візиту до магазину його вже може не бути у наявності.

Розрахунок кошторису в ремонтно-будівельних компаніях

Якщо роботи виконуватиме ремонтна бригада, її робітники зазвичай беруть закупівлю матеріалів на себе. Проте, щоб максимально точно розрахувати витрати, робіть підрахунки власноруч, орієнтуючись на прайс компанії, який зазвичай є на сайті.

Деякі фірми пропонують скористатися онлайн-калькулятором. Інші, як RBK-Kronos, займаються ремонтами під ключ. І на початку робіт готові зробити для клієнта індивідуальний прорахунок. Великий досвід дозволяє компаніям більш точно прогнозувати витрати. Так, відхилення від озвученої суми зазвичай не перевищує 20%.

Share.

Leave A Reply