Середа, 7 Червня

Як ще можна економити електроенергію

Дунайсько-Карпатська програма на своїй фейсбук-сторінці нагадує про відомі способи економити електроенергію – замінити неефективні лампи розжарювання на LED не лише вдома, але і у під’їзді; вимикати прилади, коли ними не користуєтеся; кип’ятити рівно стільки води, скільки плануєте одразу ж використати. Тож, тепер пропонуємо зануритися в тему економії електроенергії іще глибше – та водночас дає факти та поради, які допоможуть значно підвищити енергоефективність. Адже «берегти електроенергію сьогодні – перш за все про ділитися та дбати про українців, у чиїх домівках її зараз немає. А крім того, це (як і раніше) ще й економить гроші та зменшує наш вуглецевий слід».

Вимикайте сплячий режим та режим очікування

Цей вид витрат енергії такий підступний, що навіть отримав назву “вампірський” або “фантомний”. Електроніка в режимі очікування чи в сплячому режимі й далі спожива електроенергію, що може становити навіть до 10% у вашому рахунку за електроенергію. Комп’ютер, принтер, зарядка до лептопа, роутер, динаміки, ігрові приставки, кавомашина тощо продовжують виконувати певні процеси (навіть якщо ви ними не користуєтеся), доки вони підключені в мережу. В режимі очікування прилади використовують менше енергії, але, якщо врахувати, скільки часу прилади сумарно перебувають у режимі очікування, може “набігти” чимало. Щоб зупинити ці надмірні витрати – вимикайте прилади з розетки. Це не лише економніше, але й безпечніше.

Використовуйте датчики руху

В таких приміщеннях, як коридори чи сходові клітки, подумайте про використання датчиків руху. Такі датчики автоматично вмикають світло, коли хтось заходить у поле зору приладу, та автоматично вимикають його, коли руху немає. Вони забезпечать вам комфорт та водночас допоможуть економити масу електроенергії. Особливо це актуально в багатоквартирних будинках.

Прання за 30 градусів

Близько 90% енергії в пральці іде саме на підігрів води. Зменшення температури прання до 30 градусів не лише дасть можливість зменшити споживання енергії, але і продовжить життя вашим речам. Більшість сучасних пральних засобів все одно розроблені саме для прання в холодній воді. І якщо ми вже говоримо про прання, якщо це можливо, намагайтеся відмовитися від сушарки та розгляньте можливість сушіння на відкритому повітрі.

Посудомийка в режимі еко

Посудомийка економніша за вас: вона використовує значно менші обсяги теплої води для миття, тому якщо у вас є посудомийна машина, відмовлятися від неї не варто. Але тут також пам’ятайте, що найбільше енергії іде саме на підігрів води. Користуйтеся режимом еко. Також якщо у вас окремо є функція сушіння посуду, спробуйте відмовитись від неї та сушіть посуд при відкритих дверцятах.

Холодильник

Досі маєте звичку відкривати дверцята холодильника і довго роздивлятися, що всередині? Не робіть так, це коштує надто багато енергії. Після кожних 10 – 20 секунд, упродовж яких дверцята холодильника відкриті, потрібно приблизно 45 хвилин більш інтенсивної роботи (а отже, й енергоспоживання), щоб повернути температуру до норми.

Також пам’ятайте, що холодильник – прилад, який працює впродовж цілого дня щодня багато років поспіль, він споживає значно більше енергії, ніж ви думаєте. Тому якщо раптом саме тепер думаєте про купівлю нового холодильника – оберіть більш енергоефективний. Різницю в ціні ви вже впродовж перших років використання повернете за рахунок зекономлених коштів за електрику.

Готуйте раціонально

За витратами електроенергії годину роботи електричної духовки можна прирівняти до підігріву води для 20-хвилинного душу. Стежте, щоб поставити страви в духовку, щойно вона розігрілася. Намагайтеся максимально наповнити її, щоб ефективно використати весь простір та енергію, встановіть таймер, щоб вчасно вимкнути духовку, а якщо готуєте овочі – можна спокійно вимикати її на 5 хвилин раніше, впродовж цього часу температура всередині буде практично сталою і цього вистачить, щоб завершити готування страви. А ще намагайтеся зайвий раз не відчиняти дверцята в процесі приготування їжі – так ви можете втратити до 20% тепла, піч доведеться розігрівати знову, а це – зайві витрати електроенергії.

Якщо говорити про ефективність використання енергії в приготуванні їжі, то найкращою за енергоефективністю є мікрохвильова піч. Хоч цей прилад і потребує високої потужності, час роботи його порівняно короткий, тому споживання загалом невисоке. В мікрохвильовці енергія йде безпосередньо на підігрівання страви, а не повітря, і об’єм приладу спроектовано значно раціональніше. Також хороші показники є в мультиварки, де економії енергії досягають завдяки теплозбереженню та невеликому об’єму.

Share.

Leave A Reply