Середа, 7 Червня

Який розширювальний бак обрати для системи опалення?

Розширювальний бачок — один з обов’язкових елементів системи опалення. Саме сюди потрапляє надлишок теплоносія, коли він розширюється через нагрів. У випадку остигання або невеликого витоку рідини її нестача компенсується з резервуару. Таким чином, розширювальний бак підтримує стабільний тиск в системі обігріву і знижує ризик закипання теплоносія, що подовжує термін безперебійної роботи опалення. На ринку представлені сотні моделей таких резервуарів, але який обрати для власного дому? Поговоримо про ключові параметри.

Обираємо розширювальний бак

Тип обладнання

Існують баки відкритого і закритого типу. Перші поступово відходять у минуле, в сучасних системах їх майже ніколи не використовують. Все через вагомі недоліки: гучну роботу, необхідність утеплення, специфіку розташування (у найвищій точці контуру), контакт теплоносія з повітрям (пришвидшує корозію труб, сприяє випаровуванню рідини).

Оптимальним варіантом спеціалісти вважають резервуар закритого типу. Його можна встановлювати у найбільш зручному місці, адже тиск підтримує заповнена повітрям камера з еластичною мембраною. Пристрій працює безшумно, підходить для будь-якого теплоносія і захищає систему від корозії. Обрати сучасний розширювальний бак в skvagina.com.ua легко відповідно до особливостей індивідуального проекту.

Об’єм резервуару

Для приватного будинку на 1–2 поверхи достатньо спрощеного підрахунку об’єму розширювальної ємності. Оптимальний бак для системи опалення повинен вміщувати 1/10 частину теплоносія. Для цього треба підрахувати загальний об’єм трубопроводу, радіаторів, котла тощо. Додаємо таблицю з переліком найбільш популярних діаметрів труб.

Діаметр, мм Об’єм погонного метру, л
16 0,177
20 0,31
25 0,49
32 0,8
40 1,25

Наведемо стандартні показники для радіаторів. Зверніть увагу, що це середні величини об’єму виробів висотою 60 см. Для більш точного розрахунку рекомендуємо зазирнути в технічні характеристики радіатора, вказані виробником.

Радіатор Об’єм однієї секції, л
Алюмінієвий 0,45
Біметалевий 0,25
Чавунний 1,7

Дізнатися місткість теплообмінника котла легко з супровідної технічної документації. За її відсутності можна використати спрощену схему: на кожен кВт потужності припадає близько 15 л рідини. Таким чином, об’єм системи для котла 30 кВт становить близько 450 л, тож бак повинен вміщувати не менше 45 л.

Тип теплоносія

Вказані розрахунки справедливі для системи опалення, яка заповнена водою. Проте інші види рідини можуть суттєво відрізнятися за показниками розширення, що варто обов’язково враховувати. Наприклад, при використанні гліколієвих розчинів рекомендується до отриманих параметрів додати ще 50%. Також тип рідини важливий, якщо ви обираєте циркуляційний насос й інші елементи опалювальної системи.

Ці прості рекомендації дозволяють швидко розрахувати оптимальні параметри розширювального бачка. Аби обладнання слугувало якнайдовше, обирайте моделі відомих виробників.

 

Share.

Leave A Reply