П’ятниця, 29 Березня

За пандемійні роки ціни на квартири в містах зросли до 50%

Вартість квартир у містах-мільйонниках навіть у часи пандемії значно збільшувалася. Так, за два останні пандемійні роки вона зросла від 25 % до 50 %, свідчить дослідження ринку нерухомості від компанії OLX.

Аналітики компанії проаналізували динаміку зміни цін порівняно з 2020 роком та з’ясували, що ціна на квартири зросла в усіх типах будинків, і на вторинному ринку також. Скажімо, в Києві вартість двокімнатної квартири у новобудові становить 78,1 тисяч доларів, а двокімнатної квартири на вторинному ринку — 69,4 тисяч доларів.

В інших великих містах, а саме в Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові вартість житла за два роки зросла у діапазоні 20-33%. Найбільший стрибок цін відбувся у Харкові, а найменше вартість квартир збільшилася в Одесі.

Найдорожчим житлом в Україні вважають будинки від 2011 року в Києві та новобудови, де ціна за квартиру може в середньому становити 200 тисяч доларів. Найдешевшими називають квартири на вторинному ринку Одеси (39,3 тисяч доларів).

В OLX прогнозують, що у 2022 році ринок продажу квартир зросте на 3-5%, і така тенденція буде зберігатися „найближчими роками”, бо нерухомість традиційно є одним з основних видів інвестування для українців. Окрім попиту, який прямо пропорційно впливає на ціну квадратних метрів, на динаміку впливатимуть й зовнішні чинники: вартість будматеріалів, палива та стан економіки, від якого залежить курс валют.

Натомість аналітики „ЛУН Місто” підрахували, як змінилася середня ціна квадратного метра нової нерухомості в Києві й інших містах України за 2021 рік.

   – у Львові вартість квадратного метра зросла з 18 300 гривень у січні до 20 900 гривень у грудні 2021 року;

   – середня вартість „квадрата” в новобудовах Києва сягнула 34 700 гривень у грудні 2021-го, тимчасом як у січні він коштував 27 700 гривень;

   – в Одесі середня вартість квадратного метра збільшилася з 20 900 гривень у січні до 22 200 гривень у грудні.

Пан Ярослав, рієлтор, який вже 6 років працює на ринку нерухомості, прокоментував „Ратуші”: „Якщо раніше, два роки тому, квартиру у Львові в новобудові можна було на рівні фундаменту взяти на рівні 850 доларів за квадратний метр, то тепер  — 1100 за кв.м, а подекуди вже й дорожче. І вторинний сектор, звісно, підтягується за первинним, тепер він десь на рівні 900 доларів за кв. м, приблизно на 15 відсотків „вторинка” подорожчала.

Продажі трохи впали, з огляду на небезпеку. Попит є, але якщо люди купують у новобудовах, то хочуть, щоб будинок був з усіма документами. Десь торік прийняли закон, що карантин вважається форс-мажором, а отже навіть якщо протерміновані строки будівництва, то ти в суді нікому нічого не доведеш. Що вже говорити про такий форс-мажор, як гіпотетична війна, людина навіть з часом не зможе судитися, в жодному суді неможливо буде це оскаржити.

Щодо оренди, то якщо, зокрема, раніше сюди приїжджали купували-орендували квартири донецькі, то тепер до Львова ринули кияни”, — ділиться спостереженнями рієлтор. Стосовно ж працівників посольств, які переїжджають зі столиці до Львова, то наразі в їхню агенцію не зверталися з приводу оренди квартир представники цих установ, — каже експерт.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply