Субота, 25 Березня

Закон про ротацію в зоні бойових дій

Безкоштовно даю пораду всім конкуруючим між собою політичним партіям і політсилам: яка з вас ПЕРШОЮ  запропонує на розгляд Верховної Ради «Закон про ротацію в зоні бойових дій», який давно вже пора прийняти, та політсила МОМЕНТАЛЬНО здобуде собі на майбутню прихильність і ГОЛОСИ сотень тисяч бійців ЗСУ та членів їхніх родин!

Я не вчорашній – і прекрасно розумію, що тут не все так однозначно, але тримати військовослужбовців по 6 – 8 місяців на «нулях» без відпочинку – шлях у нікуди. Давати їм 10-денні відпустки і називати це «повноцінним відпочинком» – теж дурити самих себе. Психологічна, моральна і фізична втома роблять з солдатів неефективних бійців і серйозно їх демотивують.

Якщо, скажімо, в такому законі зазначити, що після пів року перебування в зоні бойових дій КОЖНИЙ солдат, сержант і офіцер має право на двомісячний перепочинок за межами цієї зони (як варіант – місяць на ППД лікування, перепідготовка, доформування, переозброєння, а ще місяць – відпочинок у колі родини), то нічого страшного не станеться. Адже кількість мобілізованих в Україні така, що замінити якийсь бойовий підрозділ іншим на час двомісячного перепочинку – взагалі не проблема.

А доводити бойовий потенціал військових структур до повного виснаження – не тільки аморально, а й контрпродуктивно. Заміну, до речі, можна проводити поступово і побатальйонно, чи поротно, щоб дати змогу новоприбулим ознайомитись із ситуацією на певній ділянці фронту.

Не потрібно боятися того, що цей Закон стане для бійців засобом захисту своїх прав в умовах бойових дій – вони і так настільки слабо юридично захищені, що один закон кардинально нічого не змінить.

Чи популістський цей закон? В нинішній політичній ситуації – значною мірою так, але якщо на хвилю уявити, що ця війна на багато місяців, а то й років, то без нього просто не обійтись. Та політична структура, яка його розробить і винесе на голосування, заробить на майбутнє величезні плюси, незалежно від результатів такого голосування. Ті ж, хто намагатиметься цей Закон про ротацію заблокувати чи провалити, – просто приречені на всенародну нелюбов і неповагу.

Микола САВЕЛЬЄВ, позивний «Волоцюга», стрілець 62-го батальйону 103-ї  бригади ТРО

Share.

Leave A Reply