Понеділок, 5 Червня

Запрошують безкоштовно обстежити легені

Львів’яни та гості міста, які мають підозру або хворіють на хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіальну астму, або ж мають ускладнення після Covid-19, можуть безкоштовно пройти спірографію. Акція «Дихайте на повні груди» триває з 13 до 31 березня, повідомляє пресслужба Львівської міської ради, пише «Твоє місто».

Таке обстеження проводять у Міському лікувально-діагностичному кабінеті «Пульміс», Міському алергологічному кабінеті та в Центрі «Терапія» Другого медичного об’єднання Львова.

«Дуже важливо виявити захворювання на ранніх стадіях. Коли пацієнт вже звернувся до нас, то це переважно ІІІ-ІV стадії. Курці думають, що кашель від куріння, і тому не приходять до лікарів. Ми маємо практику записувати на спірометрію усіх пацієнтів, які звертаються у поліклініку. Таким чином, за рік у Львові виявляємо близько 500 пацієнтів з ранніми стадіями хронічного обструктивного захворювання легень», – пояснює Олена Кулітка, лікарка-пульмонолог Міського лікувально-діагностичного кабінету «Пульміс».

Обстеження рекомендують пройти людям, які мають такі симптоми: неможливість дихати на повні груди, задишка, нестача повітря, постійний кашель, хрипи під час дихання, підвищена температура тіла. Спеціальна підготовка до спірографії не потрібна.

   Для запису на спірографію потрібно зателефонувати у кол-центр: 067 150 16 17. Адреси: міський лікувально-діагностичний кабінет «Пульміс» (вул. Коновальця, 22); міський алергологічний кабінет (вул. Лемківська, 28); центр «Терапія» (вул. Ужгородська, 1).

Зазначимо, спірографія – метод дослідження функції легень шляхом графічної реєстрації їх об’єму при диханні. За допомогою цього можна визначити не тільки обструкцію, а й рестрикцію, закупорку, навіть онкологічне захворювання, коли пацієнт не так видихає. Амбулаторно пацієнтів консультує пульмонолог або алерголог. Тоді лікар вирішує, чи продовжувати лікування вдома, чи пацієнт потребує госпіталізації.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply