Понеділок, 20 Березня

Зелений університет майбутнього

Другий після трускавецького «Ріксосу»?

Глава держави Володимир Зеленський 31 травня під час виступу на форумі «Україна 30. Освіта і наука» підписав указ про створення президентського університету в Києві, який буде займатися підготовкою «людей майбутнього», — інформує «Слово і діло». Новітній виш, за задумом, мав би почати працювати 1 жовтня 2023 року.

«В Україні буде створено президентський університет. Це установа вищої освіти, яка готуватиме людей майбутнього, яка збере найкращих викладачів і буде навчати фахівців, які зможуть вирішувати важливі державні завдання для захисту держави, для викликів майбутнього», — змалював гарну візію запланованого ВНЗ президент під час форуму.

В університеті навчатимуть фахівців для стратегічних галузей розвитку держави, зокрема за такими напрямами: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні енергетичні технології і біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації. Перший набір вишу становитиме 120 осіб (шість напрямів по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600.

За словами Зеленського, випускників майбутнього вишу гарантовано працевлаштовуватимуть, і вони навіть будуть обіймати державні посади.

«Свій Гарвард, Оксфорд, Кембридж!» — Шкарлет

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у програмі «Официальный разговор» телеканалу «Дом» розповів 1 червня: «Це експеримент. Це новий світовий досвід. Ми хочемо свій Гарвард, Оксфорд, Кембридж — для цього потрібно зробити базову, інституційну, територіальну, філософську та законодавчу основу розвитку такого університету в Україні».

Адже «Кожен із нас — президент»!

Сергій Фурса, автор популярного влогу «Самий сік», як завжди не змовчав на доленосне рішення Зе-команди:  «Дуже важливе, актуальне і, не побоюся цього слова, геніальне рішення нашого лідера. Адже дуже важливо, в той момент, коли кожен із нас президент, або кожен з нас, навіть випадково, може стати президентом, бути до цього готовим. І на тлі кадрового голоду це ще більш актуально. Прекрасна ідея. Але ми можемо зробити її ще більш креативною і прекрасною. (…). Здається, кожен киянин мріяв би, щоб замість великого парку на ВДНГ, де поки що планується розмістити Президентський Університет, був побудований цей храм науки. Навіщо нам ці парки, врешті-решт, адже Київ і так зелене місто. Але, думається, не все щастя киянам. І логічно було б, раз ми вже відкриваємо цей університет, відкрити його не в Києві. А в регіоні. У будь-якому регіоні України. Можна навіть розіграти таке щастя в лотерею. А можна просто вибрати Кривий Ріг. Зрештою, там навіть повітря особливе».

Ректором — Киву?

Заздалегідь перепрошуючи вразливіших читачів за «французьку» деяких коментаторів у фб та на ютуб-каналах, наводимо найбільш іскрометні коментарі на цю тему:

Galina Dudar: «Я за університет в Кривому Розі, адже там може викладати тато нашого президента, та що там, і сам президент може внести свій вклад в навчання!»

Валентина Ситник: «Сподіваюсь, університет спіткає така ж доля, як переїзд Адміністрації президента, будівництво космодрому, аеропорту (де він там мав бути, вилетіло з голови) та інших «гучних» проєктів».

Тетяна Шевчук: «Друзі дорогі, а як же те, що вже давно існує, тобто — Національна академія державного управління при Президентові України, шо президентські академіки вже «не того», чи ще «того», не зрозуміло!?»

Любомир Шкорута: Ну так, спочатку фактично ліквідувати Академію Держуправління, щоб сотворити ПреЗЕдентський університет майбутнього для підготовки, у т.ч. й кадрів з держуправління. Це ж ого-го як зе-геніально —«бабло пиляти»…

Микола Савельєв: «З ГЛИБИН фейсбуку: «Зеленський: «в Україні буде створено президентський університет, який буде готувати людей майбутнього». На біса нам у майбутньому стільки клоунів?»

Артур Егазаров: «Університет клоунів вже є  — це циркове училище».

Наталья Бойко: «У нас не вистачає навчальних закладів? А вся молодь втекла до сусідніх держав на роботу. Бо наша влада розкрадає що тільки можна, і не вкладає в розвиток підприємств, тому ніде працювати».

Max Mykhaylenko: «Зеленський видасть грошову масу з бюджету, а далі ні-чо-го не відбувається. Зрозуміло, що так воно і мало бути, адже його «президентство» — це «Королівський тигр» на сцені погорілого театру на Полі Чудес у Країні Дурнів. Але навіщо людям на вухах нескінченно висіти, додатково їх озлоблюючи?»

Орест: «Вакцинація, мабуть, вже закінчена, дороги побудовані, армія теж мабуть забезпечена всім необхідним? Ну тоді точно не вистачає університету».

Микола Савельєв: «Державний Університет Президента України — скорочено ДУПУ. Саме в ДУПУ скеровуватимуть кращі зелені кадри, які з відзнакою закінчили трускавецький «Ріксос»?!  Погодьтесь, звучить якось непереконливо, правда?».

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply