П’ятниця, 29 Березня

Жінки прагнуть «Повернути собі ніч»

У Львові відбувся жіночий марш проти насильства

У четвер, 10 грудня, у Львові на Підзамче відбувся жіночий марш «Поверни собі ніч». Організаторки прагнули звернути увагу, що міський простір не є безпечним для жінок та дівчат в темний час доби. Про це повідомляє сайт «Варта 1».

Нічний марш проти насильства над жінками організовують в різних країнах світу з 1970-х років. У Львові подія відбувається втретє в рамках всесвітньої кампанії «16 днів проти гендернозумовленого насильства».

Цього разу на марш зібралось близько трьох десятків учасниць, та декілька сотень працівників поліції. Організаторки акції — ГО «Феміністична майстерня», Центр «Жіночі перспективи», Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» та Educational Center for Human Rights in Lviv.

Марш рухався від вокзалу станції Підзамче до пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи у супроводі поліції. «Акція проходила саме на Підзамче, бо це історично індустріальний та один з найдавніших районів Львова. І хоч Підзамче активно розвивається, все одно існують прогалини, на кшталт погано освітлених вулиць, закинутих будівель, які притягують безхатьків. І такі локації є потенційно небезпечними для жительок та жителів цього району», — зазначають організаторки. Нагадаємо, що минулорічний марш проти насильства над жінками відбувся на Сихові.

Активістка ГО «Феміністична майстерня» Марта Божик прокоментувала газеті «Ратуша»: «Марш був спрямований на всіх людей, які живуть у Львові. Ми хотіли звернути увагу на небезпеку на вулицях у вечірній і нічний час, на ті ділянки міста, які досі залишаються неосвітленими або вулиці, які досі невідремонтовані, а також на те, що у Львові дуже специфічна транспортна ситуація: коли почався карантин, скасували нічні маршрутки і стало складніше добиратися додому чи з дому в нічний час. Ми закликали долучатися всіх, кому не байдуже на те, щоб у місті стало безпечно, і привернути увагу влади, аби вона робила місто інклюзивним для всіх».

Крім цього, організаторки виступають за ратифікацію Конвенції 190 Міжнародної організації праці про викорінення насильства та домагань у світі праці. Конвенція пропонує ширше дивитись на проблему домагань у сфері праці, адже вони можуть трапитись не за робочим столом, а по дорозі з роботи.

«Ця Конвенція допоможе розробити політику дій стосовно того, аби жінки безпечно добиралися з роботи і на роботу, а роботодавцям — бути більш чутливими до проблем своїх працівників і працівниць, тобто організувати доїзд до роботи і з роботи у вечірній час від компанії, а не щоб жінки добиралися самостійно, якщо це кудись у віддалені райони», — пояснює Марта Божик.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply