Четвер, 9 Лютого

„Жовта” зона: передвеликодній ковток свободи

Що запрацювало в місті та області  і які ризики?

Для Львова скасування “червоної” зони 26 квітня стало несподіванкою. Адже у місті подовжили жорсткий карантин до 4 травня, дозволивши роботу ринків, літніх майданчиків та початкових шкіл. Понад місяць ми жили у суворих обмеженнях, адже у ”червоній” зоні епіднебезпеки регіон опинився з 25 березня.

Від 26 квітня відчинилися торгівельно-розважальні центри, розташовані в межах області. У звичному режимі запрацювали непродовольчі крамниці, ринки, ресторани. Відчинилися кінотеатри і театри, щоправда, заповненість залів там має бути лише на половину. А от проведення масових заходів і робота нічних клубів — заборонені.

Від 27 квітня у Львові діють пільги для відповідної категорії населення у громадському транспорті від 11-ї до 16-ї год. А від 5 травня розпочнуть роботу позашкільні гуртки і діти 5-11 класів вирушать до школи. Натомість для школярів області очний навчальний процес розпочався „як сніг на голову” акурат з понеділка, 26 квітня, і більшість батьків дізнались про це напередодні, у недільне надвечір’я. Втім, ніхто особливо не протестував: відчувши полегкість, батьки „поблагословили” своїх кровинок і відправили за шкільні парти.

Вивели Львівщину з “червоної” зони через покращення епідемситуації, кажуть в обласній адміністрації. Кількість хворих пішла на спад. Нині у медзакладах — понад 2,5 тисячі хворих. Ліжка заповнені на 52%.

“Але я благаю не забувати про здоровий глузд. У лікарнях справді є вільні ліжка. Їх буде ще більше, бо це політика міста — збільшувати фонд ліжко-місць. Але, разом з тим, наші реанімації переповнені. Державна комісія своїм позачерговим рішенням не може зупинити поширення епідемії. І ми за один день не стали всі здоровими і захищеними. Тому я прошу всіх бути обережними. Уникайте місць скупчення людей. Бережіть себе та своїх близьких!”, — повідомив Андрій Садовий, пишуть “Львівські новини”.

„Нас перевели у „жовту” зону, але оптимізму мало, нам дуже рано розслаблятись. Бо хоча і є тенденція до загального зниження кількості нових діагностованих випадків коронавірусу, але станом на сьогодні у нас переповнені реанімації, спостерігається різка тенденція щодо кількості пацієнтів, які поступають у стаціонари у більш складному стані. Масова частка 60-70 % пацієнтів, які взагалі звертаються в установу, це є або вкрай тяжкий, або критичний перебіг. Станом на сьогодні у лікарні швидкої допомоги у відділенні інтенсивної терапії є 40 пацієнтів, з яких 90% є на штучній вентиляції легень. Нам дуже рано розслаблятись. Я звертаюсь до усіх жителів та гостей міста напередодні Великодніх свят — давайте ми всі свідомо подумаймо і зробімо так, щоб максимально обмежити можливість великих скупчень людей, треба дотримуватись карантинних заходів, заходів особистої безпеки. Треба зробити так, щоб після Великодніх свят ми не потрапили в умови жорсткого локдауну, коли ми будемо боротись за кожне вільне додаткове місце. Будь ласка, будьте пильні, бережіть себе та своїх рідних”, — розповіла Наталія Матолінець, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги, — цитує пресслужба міської ради.

Підготувала Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply