Середа, 7 Червня

У Соснівці шахтарі не виходять із забою

Вже кілька днів вони перебувають під землею через невиплату зарплати

У вівторок, 1 вересня, гірники шахти «Надія», що у Соснівці, разом із сім’ями перекрили міжнародну трасу Львів — Рава-Руська, на відрізку під Жовквою, в селі Сопошин. Таким чином вони підтримують своїх колег, які вже три дні страйкують під землею.

Десятки шахтарів державної шахти «Надія» у Соснівці уже чотири доби відмовляються піднятися на поверхню. Спочатку із забою не виходили 4 десятки шахтарів, згодом через погіршення самопочуття декого з них примусово медики вивели з копальні. 26 гірників шахти досі сидять під землею.  Таким чином вони намагаються привернути увагу до велетенських боргів із зарплати. До протесту приєдналися і їхні родичі та близькі, які сьогодні заблокували автомобільну трасу під Жовквою в селі Сопошин.

   Шахтарям заборгували за 5 місяців, загалом близько 60 мільйонів гривень, інформує ТСН.

Голова профкому шахти «Надія» Руслан Віхоть у студії ZAXID.NET LIVE розповів у вівторок, 1 вересня: ще два гірники виїхали з шахти: один за станом здоров’я, а один за сімейними обставинами. 26 людей залишаються на глибині 500 метрів. Сказали: якщо не буде вирішене питання, будуть переходити до голодування.

«… Ми просили бюджетне фінансування, щоб держава підтримала, — і сказали нам: «Єдиний шлях отримати бюджетні кошти (ви — в третій групі) — тільки вас включити за 93-ю постановою в програму «Підготовка до ліквідації». Це може зайняти до двох років часу — тобто допрацьовувати запаси і паралельно готувати шахту до ліквідації», — описує деталі проблеми Руслан Віхоть і додає: основна маса працівників готова до ліквідації, тому що в них уже просто нема за що жити.

«Нині на шахті працює 570 людей. Заборгованість у нас є близько 51 мільйона. Не виплачено повністю заробітну плату за квітень, за травень, за червень. Порядку 30 % виплачено за березень і липень — оце вчора прийшли кошти: липень закритий, здається, 85 %. «Тому що там прийшов новий керівник, він каже: «То — борги колишні, а я буду ті платити», — пояснив гірник.

«26 людей протестують ті, що в шахті. А сьогодні 70 людей приїжджали на дорогу – і в підтримку, ну і, ясне діло, вимагали заробітну плату. А решта, — каже співрозмовник «Захід.нету» — забезпечують життєдіяльність підприємства, хоч і підтримують протестантів. Тому що їм так само винні гроші, і вони в тій самій ситуації. «Розумієте, це ж не магазин і не кіоск, що закрив – і пішов. Там є служби, які постійно ведуться — вентиляція, техніки безпеки, провітрюються виробки. (…) Є люди, які просто не можуть покинути, вони далі працюють», — каже Руслан Віхоть.

Світлана ПАВЛИШИН

P.S. У березні цього року керівника шахти (вже колишнього) Юрія Благуту затримали на хабарі. За те, що просто без документів (принаймні так стверджує слідство, сторона звинувачення) за зниженою ціною продавав це вугілля. І нібито отримував собі на кишеню хабарі.

Share.

Leave A Reply