П’ятниця, 31 Березня

Битва незламних

Крізь терни болю — до медалей

Ці українці мотивують і заряджають вірою в себе, змушуючи здорових людей не нити і не нарікати на долю. Крім того, вони є рупором людей з інвалідністю, бо на весь світ заявляють: „Ми є!”. Нагадаємо, у Токіо завершилася Паралімпіада, на якій Україна завоювала 98 медалей. Українські паралімпійці здобули 24 золотих нагород, 47 срібних і 27 бронзових.Цей результат дозволив збірній України посісти шосте місце в медальному заліку, поступившись лише Китаю, Великій Британії, США, РПК і Нідерландам.

Це другий результат в історії Паралімпіад для України. Більше медалей було тільки в 2016-му році в Ріо-де-Жанейро — 117.

„Ратуша” вирішила розповісти про українських паралімпійців — про їхні звитяги в Токіо, а також непростий шлях до цих звитяг. Про те, як можна знайти вихід зі, здавалось би, безвиході. „Люди, в яких є проблеми зі здоров’ям, завжди були, є і будуть морально сильніші за здорових. Це гарт. Якщо людина переборює себе, проблема стає плюсом”, — сказав мультимедаліст Паралімпіади в Токіо Максим Крипак.

МУЛЬТИМЕДАЛІСТИ

Максим КРИПАК — найтитулованіший спортсмен параолімпіади в Токіо. 26-річний харків’янин повернувся зі змагань зі сімома медалями  (5 золотих, одна срібна і одна бронзова) і двома світовими рекордами у запливах на 100 метрів на спині та на 100 метрів батерфляєм. Також Крипак виграв заплив на 200 метрів, встановивши новий паралімпійський рекорд з часом 2:05,68 хвилини.  Діагноз Максима: ураження опорно-рухового апарату — одна нога суттєво коротша, ніж друга.

Андрій ТРУСОВ — став володарем 6 медалей: золота в 100-метрівці на спині і 50 м вільним стилем, «срібла» на дистанціях 200 метрів комплексним плаванням, 400 метрів вільним стилем і 50 метрів батерфляєм та «бронзи» в естафеті 4х100 метрів вільним стилем та встановив світовий рекорд. Андрій — 21-річний спортсмен з Донеччини. Діагноз: ураження опорно-рухового апарату. Змагається в класі S7: плавці з ампутацією однієї ноги та однієї руки на протилежній стороні або паралічем на одній стороні тіла. Ці плавці мають повний контроль над руками та тулубом, але змінюють функції у ногах.

Єлизавета МЕРЕШКО виборола в Токіо 5 нагород: 2 золота (плавання 50 метрів вільним стилем; 100 метрів брасом), 2 срібла, 1 бронза. 29-річна херсонка пересувається на візку (в неї слабкі з дитинства ноги). Займається плаванням у Херсонському регіональному центрі з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Майстер спорту України міжнародного класу.

Михайло СЕРБІН — золото з плавання в дистанції на 100 метрів на спині, срібло за 200-метрівку (комплексне плавання). 17-річний плавець із Харкова, дебютант Паралімпійських ігор, повністю незрячий.

   Анна СТЕЦЕНКО — володарка золота з плавання на дистанції 400 м вільним стилем; бронзи — в змішаній командній естафеті вільним стилем. Виступає у класі S13 (спортсмени з вадами зору).

Євгеній БОГОДАЙКО — здобув золото з плавання 100 метрів брасом; бронзу за 50-метрівку вільним стилем. 27-річний полтавець. Має вади опорно-рухової системи (народився з недорозвиненими кінцівками).

Денис ДУБРОВ — 3 медалі: золото в плаванні на 200 м (комплексне плавання), а також дві бронзи — в командній естафеті та 100 м батерфляєм. Діагноз: ураження опорно-рухового апарату, ураження ніг.

Зоя ОВСІЙ — золото з метання булави; бронза з метання диска. 27 років, родом із Дніпра. Діагноз: ураження опорно-рухового апарату. Користується інвалідним візком.

Оксана БОТУРЧУК виборола в Токіо три срібла: з бігу на дистанції 400 метрів; на дистанції 100 метрів; на дистанції 200 метрів.  36-річна спортсменка родом із Нікополя. Діагноз: порушення зору (через автомобільну аварію).

Олена ФЕДОТА — 2 срібла з фехтування на візках. 35-річна харків’янка. Має ураження опорно-рухового апарату та виступає в категорії В, до якої належать спортсмени, чиї травми впливають на функціонування тулуба та фехтувальної руки.

Анастасія МОСКАЛЕНКО — золото  в штовханні ядра (легка атлетика), срібло —  в метанні булави. 21-річна спортсменка з Дніпра. Виступає в класі F32         (Спортсмени з ДЦП або іншими порушеннями координації). Пересувається в інвалідному візку. Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики. В штовханні ядра Москаленко показала результат в 7.61 метра і встановила новий світовий паралімпійський рекорд.

Денис ОСТАПЧЕНКО — золото в плаванні (200 метрів вільним стилем), срібло — за 50-метрівку на спині, бронза — за 50-метрівку вільним стилем. Спортсмен із вродженим розладом зору.

Єгор ДЕМЕНТЬЄВ — 2 срібла у велосипедній шосейній гонці; бронза в гонці переслідування на 4000 м. Єгор із Кременчука, йому 34 роки. 2011 року Єгор потрапив у ДТП: у Донецьку його збив автомобіль. У результаті зазнав компресійного перелому хребта, провів у ліжку чотири місяці.

Антон КОЛЬ — 2 срібла з плавання (на дистанціях 100 м на спині і 50 м на спині). 31 рік, з Дніпропетровщини. Має вроджену ваду опорно-рухового апарату. Користується інвалідним візком.

Максим ВЕРАКСА — срібло у плаванні на 100 метрів вільним стилем, 2 бронзи — за 50-метрівку вільним стилем та у змішаній командній естафеті. 37 років. Діагноз: атрофія зорового нерва. Проблеми з зором у Максима почались ще с дитинства, а в 20 років він майже повністю осліп.

Наталія МОРКВИЧ — 2 срібла в фехтуванні на візках (командна шпага; одиночна рапіра). 29-річна львів’янка. 2007 року через ДТП втратила ногу. Є володаркою понад сотні нагород з українських та міжнародних змагань; багаторазова призерка Кубка світу з фехтування на візках. Чемпіонка та призерка Європи і Світу.

Віктор ДІДУХ — 2 срібла в настільному тенісі (одиночний і командний розряди). Віктору 34 роки, тренується у Львові, родом з Рівненщини. Діагноз: хондросаркома (злоякісна пухлина кістки) на нозі, що призвела до ампутації кінцівки 2012 року. Майстер спорту України міжнародного класу. Заслужений тренер України. Багаторазовий чемпіон міжнародних турнірів.

Ігор ЦВЄТОВ — 2 срібла з легкої атлетики (в стометровому і в 200-метровому забігах). 27 років, з Миколаєва. Виступає у класі T-35 серед спортсменів із церебральним паралічем.

Євгенія БРЕУС — срібло з фехтування на візках (командна шпага) бронза з фехтування на візках (одиночна шабля) класу А. 38-річна харків’янка. Діагноз: ампутація лівої ноги. “Мені було 8 років. Я переходила дорогу, і в цей час на мене наїхала вантажівка. Машина заглухла, я втратила свідомість, — розповіла „УП” Євгенія Бреус. — Ногу врятувати не вдалося. Батьки погодилися на ампутацію”.

Кирило ГАРАЩЕНКО — срібло з плавання на дистанції 400 метрів вільним стилем; бронза в змішаній командній естафеті. 21-річний запорізький плавець із вадами зору.

Василь КОВАЛЬЧУК — срібло зі стрільби з пневматичної гвинтівки лежачи (10 м); бронза зі стрільби з пневматичної гвинтівки лежачи (50 м). 48-річний майстер спорту України міжнародного класу, родом із Черкас, Він втратив праву руку, коли йому було 11 років — її відірвав гімалайський ведмідь у місцевому зоопарку.

   Максим НІКОЛЕНКО — срібло в командному розряді з настільного тенісу, дві бронзи з настільного тенісу (одиночний розряд). 28-річний запорізький тенісист з порушенням опорно-рухового апарату

Іван МАЙ — 2 бронзи з настільного тенісу (одиночний і парний розряди). 25-річний спортсмен родом з Полтави. Він має третю групу інвалідності (вади опорно-рухового апарату).

Ірина ЩЕТНІК — 2 бронзи зі стрільби з пневматичної гвинтівки (10 метрів стоячи і 10 м лежачи). Ірині 22 роки, вона з Одеси. Українка змагалася у класі SH1: для стрільців з пістолетів і гвинтівок, яким не потрібна підставка для стрільби. У спортсменів цього класу зазвичай є порушення роботи однієї кінцівки. Спортсмени можуть вибирати змагання сидячи або стоячи. Іра навчається на факультеті французької філології.

ЗОЛОТО:

Мар’яна ШЕВЧУК виборола в Токіо золоту медаль з паверліфтингу (жінки до 55 кг). Мар’яні 25 років, вона представляє Вінницький регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”. Діагноз: порушення зросту. Цікаво, що українська важкоатлетка залишилася незадоволена перемогою на Паралімпійських іграх 2020 року в Токіо. Наша спортсменка, незважаючи на “золото”,  дорікнула собі в тому, що змогла підняти штангу лише на 125 кілограмів.

Оксана ЗУБКОВСЬКА — золото в стрибках у довжину (легка атлетика). Рекордсменка світу в стрибках у довжину серед спортсменів з вадами зору.

Роман ПОЛЯНСЬКИЙ — золото з академічного веслування чоловіки-одиночка. 35-річний Роман Полянський – спортсмен з ураженням опорно-рухового апарату (хвороба Штрюмпеля). Користується інвалідним візком. Він родом з Донбасу, проте в 2014 році переїхав до Одеси.

Марина ЛИТОВЧЕНКО — золота медаль з настільного тенісу одиночний розряд. 26-річна спортсменка родом з Харкова. Діагноз — церебральний параліч легкої степені.

Максим КОВАЛЬ — золото у штовханні ядра. Йому 24 роки, родом із Черкас. Виступає в класі F20: спортсмени з вадами інтелекту.

Марія ПОМАЗАН — золото в штовханні ядра. 32 роки, родом із Запоріжжя. Має ураження опорно-рухового апарату.

Владислав ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ — золото зі стрибків у довжину. Владиславу 29 років.  Діагноз: ураження опорно-рухового апарату. Займається легкою атлетикою у Дніпропетровському регіональному центрі з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Сергій ЄМЕЛЬЯНОВ —  золото в параканое (клас KL3). 28 років, наразі представляє Волинську область, місто Луцьк. Діагноз: ураження опорно-рухового апарату. У 13 років втратив ногу.

СРІБЛО

Артем МАНЬКО — срібло у фехтуванні на візках. 22-річний черкасець. У листопаді 2010 року він впав з п’ятого поверху будівлі та дістав переломи рук і ніг, що призвело до його інвалідності. Почав фехтувати у віці шести років, а в 2013 році перекваліфікувався на фехтування на інвалідних візках. Майстер спорту міжнародного класу.

Олексій ВІРЧЕНКО – срібло з плавання (100 м батерфляєм).           Виступає в паралімпійській категорії S13, до якої належать спортсмени зі сильним порушенням зору.

Владислав БІЛИЙ — срібло з метання списа Для 23-річного легкоатлета це перша нагорода на першій в його житті Паралімпіаді. Йому вдалося встановити паралімпійський рекорд Європи, повідомляє Укрінформ.

   Сергій КЛІППЕРТ — срібло в плаванні (100 метрів на спині) 32 роки, родом зі Слов’янська на Донеччині. Діагноз: слабкозорість. Машина збила 6-річного хлопчика просто посередині пішохідного переходу. Прийшов до тями він уже в лікарні — з численними переломами і забоями. Від більшості травм Сергій з часом оговтався, але після аварії він почав втрачати зір.

Катерина ДЕНИСЕНКО — срібло з плавання 100 м на спині. Виступає в паралімпійських класах S8, SB8 та SM8, до яких належать спортсмени з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема, ті, що мають ампутовані кінцівки та ті, що мають церебральний параліч.

Роман ДАНИЛЮК — срібло зі штовхання ядра. 28-річний полтавець. Спортсмен із вадами зору.

Віктор СМИРНОВ — срібло з плавання на дистанції 100 метрів на спині. 35років, народився в Донецьку. Незрячий. У 9 років стався трагічний випадок, після якого хлопець перестав бачити.

Ірина ГУСЄВА — срібна медаль з дзюдо. 34-річна рівнянка. Діагноз: ураження зору.

Наталія ОЛІЙНИК — срібло з паверліфтингу. 40 років, родом із Луганщини. Десять років тому з молодою попаснянкою, мамою п’ятирічної дитини, сталася біда — складний перелом хребта після падіння з висоти.

Денис ОСТАПЧЕНКО — срібло з плавання на дистанції 50 метрів на спині. Спортсмен із вродженим розладом зору.

Ілля ЯРЕМЕНКО — срібло з плавання 50 метрів вільним стилем. Зорове порушення спортсмен дістав внаслідок травми у дитинстві

Анастасія МИСНИК — срібло у штовханні ядра. Клас інвалідності — Т20 (вади інтелекту).

Андрій ДОРОШЕНКО — срібло у стрільбі з пневматичної гвинтівки. 34 роки, родом з Одещини. Діагноз: ураження опорно-рухового апарату.

Яна ЛЄБЄДЄВА — Срібло з метання диска (легка атлетика). 37 років, родом з Херсона. Діагноз: ураження опорно-рухового апарату (пересувається на візку).

   Юлія ШУЛЯР — срібло з бігу на дистанції 400 м. Виступає в класі Т20 (спортсмени з вадами інтелекту).

Наталія КОБЗАР — срібло з бігу на дистанції 400 м Діагноз: ураження опорно-рухового апарату.

Олександр ЯРОВИЙ — срібло зі штовхання ядра. Виступає в класі  F20: Спортсмени з вадами інтелекту.

Олексій ФЕДИНА — срібло з плавання 100 метрів брасом. 33-річний запоріжанин. Федина виступає у класі S12 – серед спортсменів із порушенням зору. Він повністю втратив зір ще у 18-річному віці.

Людмила ДАНИЛІНА — срібло біг на дистанції 1, 5 км. Виступає в класі T20: спортсмени з вадами інтелекту.

Микола ЖАБНЯК — срібло з метання диска T 37: Спортсмени з ДЦП або іншими порушеннями координації.

Микола СИНЮК — срібло з параканое — чоловіки одиночка 200 метрів. Миколі 33 роки, він з Рівненщини. Користується милицями. 11 років тому зазнав важкої травми. Лікарі ампутували покалічену ногу.  Він виступає в класі KL2.

   Марина МАЖУЛА — срібло з параканое жінки одиночка 200 м. Виступає в класі KL1. Спортсмени цього спортивного класу не мають або мають дуже обмежену функцію тулуба та не мають функцій ніг. Пересувається на візку. Живе на Волині.

  БРОНЗА

Анна ГОНТАР — бронза з плавання 50 м вільним стилем. Паралімпійка має церебральний параліч і виступає у класах S7, SB6, SM7. У цих класах виступають спортсмени, які використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема ті, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч. Пересувається на візку.

   Юлія ПАВЛЕНКО — бронза зі стрибків у довжину. 30 років, родом із Донеччини. Тотально незряча. „Ми біжимо стометрівку у зв’язці, тренер як мій провідник, бо я ж нічого не бачу. А коли стрибаю у довжину, тренер знаходиться поруч і рахує. Я орієнтуюсь на його рахунок – і тоді стрибаю”, — розповіла Юлія, передає svoi.city

Юлія ІВАНИЦЬКА — бронза з дзюдо (до 48 кг). Виступає в класі В2, до якого належать спорстмени з частковим порушенням зору.

Наталія НІКОЛАЙЧИК — бронза з дзюдо (до 52 кг). Заслужений майстер спорту України серед спортсменів з порушеннями зору із дзюдо. Займається у відділенні дзюдо Рівненського регіонального центру «Інваспорт».

Руфат МАГОМЕДОВ — бронза з дзюдо (чоловіки до 73 кг). Діагноз: порушення зору.

Олександр НАЗАРЕНКО — бронза з дзюдо (до 90 кг). Український дзюдоїст виступає у класі B2 — спортсменів із вродженими вадами зору.

Роман ПАВЛИК — бронза зі стрибків у довжину. 38-річний Роман — родом із Сокільник Пустомитівського району. Вихованець Львівського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”. Новонародженому поставили діагноз — дитячий церебральний параліч. Хвороба спричинила серйозні ускладнення. З дитинства Роман взагалі не чує на одне вухо, має проблеми з іншим — тож змушений користуватися слуховим апаратом, пише „УП”.

Василь КРАЙНИК — бронза з плавання (200 м, комплексне плавання). Виступає в класі SM14: плавці з вадами розумового розвитку . З Маріуполя, представляє Донецьку область. Після початку війни на Донбасі намагався влаштувати своє життя в Росії, в республіці Комі й розповідав тамтешнім журналістам, що невідомо чи повернеться в Україну.

Яна БЕРЕЖНА — бронза з плавання 100 метрів брасом. 24 роки, з Кременчука. Повністю незряча спортсменка.

Ярина МАТЛО — бронза з плавання (100 метрів брасом). Ярині 31 рік, вона з м. Новий Розділ. Вона — інвалід дитинства. Діагноз — слабкозорість — їй поставили ще у дошкільному віці. Років з 15-ти, розповідає, ситуація доволі критична — зір продовжує невпинно погіршуватися. Переїхала в Маріуполь до свого молодого чоловіка — плавця, 5-разового призера Паралімпійських ігор Данила Чуфарова.

Олексій ДЕНИСЮК — бронза зі стрільби з пістолета (25 м). 31 рік родом з Вінниці. Неодноразовий переможець Кубків світу з кульової стрільби серед спортсменів з вадами опорно-рухового апарату (впав з висоти, зазнав багато травм, зокрема перелом стегна) В дитинстві Олексій Денисюк відвідував секцію карате, але після  травмування він не зміг повернутись до цього виду спорту, тому зосередив свою увагу на кульовій стрільбі.

до теми

Призові за виграні медалі на Олімпіаді-2020

* “золото” — 125 тисяч доларів (3.3 млн грн)

* “срібло” — 80 тисяч доларів (2.2 млн грн)

* “бронза” — 55 тисяч доларів (1.5 млн грн)

Share.

Leave A Reply