П’ятниця, 31 Березня

Форум місцевого розвитку: новий формат

2-3 вересня у Трускавці за участі близько пів тисячі фахівців, серед яких керівники та представники органів місцевого самоврядування з усіх куточків України, урядовці, парламентарії, а також партнери Львівщини з Польщі, Румунії, Туреччини та Грузії пройшов V Форум місцевого розвитку.

Учасники обговорили реформу децентралізації, перспективи розвитку вугільних територій, розв’язання проблеми розвитку громад та міжрегіональне й транскордонне співробітництво в Карпатському регіоні.

Форум місцевого розвитку — новий міжнародний формат обговорення актуальних проблем розвитку наших громад і територій. На цьому наголосила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, відкриваючи захід.

«Потрібно впевнено долучатися до міжнародної співпраці, обмінюватися досвідом та добрими практиками, які працюють у різних країнах та сприяють сталому розвитку громад і територій. На Форумі місцевого розвитку для цього ми закладаємо надійний фундамент», — запросила присутніх до активного спілкування голова обласної ради.

Під час форуму презентували можливості Програми транскордонного співробітництва Польща — Білорусь — Україна 2021 — 2027. Її основними пріоритетами є напрями, що стосуються охорони довкілля, здоров’я, приватно-державне партнерство, розвиток туризму.

Після першого дня дискусій відбулися загальні збори Асоціації місцевих рад «ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ — Україна», під час яких до організації офіційно приєдналася Чернівецька обласна рада. Представники місцевого самоврядування чотирьох західних областей України розраховують на те, що об’єднання зусиль регіонів дозволить ефективно співпрацювати з державною владою, передусім з безпосереднім партнером асоціації — Міністерством розвитку громад та територій.

Найбільше уваги учасників форуму привернули теми, які стосуватимуться факторів, що вплинуть на майбутній розвиток регіонів. Зокрема впровадження Європейською комісією нової політики «Європейський зелений курс» у відповідь на загрози глобальних змін клімату.

Експерти розповіли про конкретні критерії, які варто враховувати під час планування стратегій розвитку громад. Адже зменшення викидів вуглецю, збереження енергії це вимоги, які прописані у міжнародних програмах.

Голова постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимир Квурт повідомив, що Львівська обласна рада планує з 1 січня 2022 року дати старт Карті інвестиційних ресурсів Львівщини та відповідної цільової програми. Карта показуватиме потреби інвесторів та пропозиції громад, а саме: фінансові показники територіальних громад, інвестиційні ділянки, запити на інвестиційні проєкти.

Ідеї, напрацьовані під час попередніх форумів, були враховані у державних програмах підтримки й розвитку гірських територій, підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, напрямках секторальної підтримки для громад. Саме під час ділових зустрічей на Львівщині налагоджувалося проєктне партнерство у рамках програми транскордонного співробітництва, формувалися потужні проєктні команди.

Результати форуму стануть відчутними у довгостроковій перспективі, зазначають організатори — Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати — Україна».

Софія ВАРЕНИЦЯ, Владислав ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Share.

Leave A Reply