Субота, 1 Квітня

Ховати тварин у Львові заборонено

Що робити, якщо загинули хом’як, кішка чи інший домашній улюбленець

Львів’яни скаржаться на захоронення тварин у місті. На «Гарячій лінії» Львова були скарги про розміщення могил тварин у парках, зокрема у «Погулянці». Активістка Орися Терлецька у коментарі Tvoemisto.tv зазначає, що захоронення тварин у місті відбувається дуже хаотично.

«Багато людей їдуть в Брюховичі до лісу, щоб закопати тварину. Там навіть є імпровізоване кладовище домашніх улюбленців. Проте дійсно велика частка людей закопують тварин в себе на території», – пояснює активістка.

Журналіст Юрко Семашко у своєму пості у фейсбуку згадав про кота Левчика, який живе в міській раді: «І без жартів, якщо він помре, то: 1) гонорово таки відкриють крематорій спеціально під першого, ще й ВІПового клієнта; 2) приховають і визнають зниклим безвісти; 3) тихцем захоронять невідомо-де; 4) гонорово з урочистостями занесуть, щоб віддати землі+буде пам’ятний знак».

Ховати тварин у межах Львова заборонено, як повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець у коментарі Tvoemisto.tv. За його словами, згідно з правилами та санітарними нормами, у Львові немає можливості захоронювати домашніх тварин. Зокрема, про це йдеться у «Правилах утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові».

Наразі єдиний вихід у такій ситуації – кремація. ЛКП «Лев», основним напрямком діяльності якого є відловлювання безпритульних тварин з метою регулювання їхньої кількості та збирання трупів тварин, у 2021 році уклало угоду на утилізацію трупів (підібраних та евтаназованих тварин) з Жовківською філією державного підприємства «Укрветсанзавод», що розташована у Жовківському районі в селі Воля-Висоцька.

Що робити, якщо загинула домашня тварина

Як повідомили у коментарі Tvoemisto.tv в ЛКП «Лев», для цієї процедури необхідно, щоб тварина першочергово була зареєстрована у Єдиному державному реєстрі тварин. У разі загибелі домашнього улюбленця потрібно виписати його з реєстру, засвідчити смерть та повідомити про це підприємство. Це можуть бути будь-які господарські тварини: від собак до кроликів та хом’яків.

У комунальному підприємстві потрібно заповнити заяву та оплатити вартість послуги, яка залежить від ваги тварини. 492 грн 25 коп. становлять витрати на утилізацію, і кожен кілограм – 5 грн 26 коп.

Ветеринар обов’язково оглядає труп тварини, пише висновок, після цього тварину зважують і поміщають у холодильну камеру. Далі тварин відвозять до «Укрветсанзаводу» для подальшої утилізації.

«Люди часто цікавляться, чи можна забрати попіл тварини, чи дізнатися, коли точно відбулась утилізація, проте немає можливості окремо спалити тіло тваринки і віддати власнику попіл. Зараз така ситуація, що можна провести лише загальну кремацію», – пояснюють в ЛКП «ЛЕВ».

Утилізувати тварину можна у будь-який день тижня, попередньо звернувшись на «Гарячу лінію» ЛКП «ЛЕВ» за телефонами: (032) 293-30-41 або (068) 535-45-45.

Нагадаємо, ще в 2018 році в ЛКП «Лев» планували придбати мобільний крематорій для тварин. Його вартість тоді становила приблизно 600 тис. грн. Але проєкт так і не вдалось реалізувати.

Підготувала Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Фото з фб-сторінки «Гарячої лінії міста Львова»

Share.

Leave A Reply