Вівторок, 30 Травня

Хто з 1 травня втратить право на субсидію

У травні 2021 року житлову субсидію (зокрема на наступний піврічний період) призначатимуть лише після подання нової заяви про призначення і надання субсидії й декларації про доходи та витрати осіб, які хочуть одержати таку допомогу від держави. Про це йдеться у відповіді Міністерства соціальної політики України на запит „Укрінформу”.

Як зазначають, житлову субсидію громадянам, які звернулися по неї впродовж весняно-літнього сезону, призначатимуть із травня. Тобто поспішати з оформленням документів саме у травні не варто. Але й відкладати подання заяви та декларації до останнього експерти також не радять: раптом доведеться щось змінювати чи уточнювати.

Що змінилося у призначенні субсидій

Як нагадують в Мінсоцполітики, тепер житлову субсидію не призначатимуть, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має такі активи або витрати:

  1. Впродовж року перед зверненням по призначення субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.
  1. На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія. Оскільки прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2270 гривень, то йдеться про (2270 Ч 25) 56 750 гривень.
  1. Впродовж року перед зверненням по субсидію чи її “автоматичним” призначенням здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.   Щоправда, як це можна буде проконтролювати, якщо людина добровільно не вноситиме даних про ці операції до декларації, наразі до кінця не зрозуміло. Адже із серпня 2017 року українцям дозволили без паспорта обмінювати валюту на суму до 150 тисяч гривень. Тобто, 50-тисячний обмежувальний “поріг” у цьому випадку перевищено утроє.
  1. Також житлову субсидію не призначають, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. Й таким чином, за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що їх враховують під час призначення субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  2. Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням претендентів на субсидію за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не зараховуються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.

“Крім цього, задля уніфікації умов призначення житлових субсидій, враховуючи адміністративно-територіальну реформу, в новій урядовій постанові немає норми щодо ухвалення рішень про призначення житлових субсидій комісіями органів місцевого самоврядування. У березні 2021 року житлові субсидії, призначені за рішеннями таких комісій, отримували майже 34 % усіх одержувачів. Надалі ж житлова субсидія призначатиметься на загальних підставах (на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, що проживають разом, за наявності розділених особових рахунків тощо)”, — йдеться у відповіді Міністерства соціальної політики на запит „Укрінформу”.

Дію яких “субсидіальних” обмежень продовжено

Нагадаємо, що до цього в Україні вже діяла низка обмежень для охочих отримувати субсидії. Вони і надалі зберігаються.

   Виплати домогосподарству не призначать, якщо:

— площа житла становить: квартири — понад 130 кв.м, будинку — понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;

— домогосподарство або член родини за рік перед зверненням по субсидію витратили понад 50 тисяч гривень на купівлю землі, нерухомості, транспортних засобів, будматеріалів або послуг (крім медичних);

— будь-хто зі складу домогосподарства або член родини має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше як п’ять років (крім мопеда і причепа). Виняток — транспортні засоби, одержані безоплатно або на пільгових умовах;

— родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;

— є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад три місяці.

Share.

Leave A Reply