Середа, 7 Червня

Львівщина туристична: а все добре?

На вихідних вперше з часу повномасштабного вторгнення вибрались зі Львова проїхатись Львівщиною. Якось не до того було, та й часу завжди бракувало. Їхали ми, їхали, й добрались аж до Східниці. Прибули туди о 20-й годині вечора суботи й зрозуміли, що життя там таки зупинилось: що робити в цей час на курорті – невідомо. Але про все згодом.

Агломерація Борислав – Східниця завжди була для мене загадкою. Ще задовго до війни. Час там ніби зупинився десь на початку 90-х. Туристичний Трускавець манить різноманітними цікавинками, Дрогобич живе містом і центром громади для місцевих жителів, а Борислав і Східниця десь у далі причаїлись і ніби вичікують кращих часів. Вичікують десятиліттями.

Ніби й дорогу вже зробили до Східниці. Так, є ще ямисті ділянки в самому Бориславі, але на загальну картину це не впливає.

   Так-от, доїхали ми до Трускавця, там повечеряли й вирішили таки податися далі в Східницю. Залишатись ночувати ми й не планували, проте на місці зрозуміли, що правильно зробили. 20-та вечора суботи у Східниці, а там життя наче зупинилось. Крім «Рукавички», на центральній дорозі фактично ніде кави попити. Так, війна ще й внесла свої корективи, місто не дуже освітлене (це правильно), але, крім світлових маячків на віллах, загальних розваг для туристів там як не було, так і немає.

Та війна, скажете ви. Так, зараз війна, і це правильно. Але я не про це. Чому ми не розвиваємо цей напрямок як туристичний глобально. Може, таке порівняння буде некоректним, але якщо взяти Яремче і Східницю – це, вибачте, небо і земля.

   Так-от, проїхались ми до місцевого джерела, попили водички, розвернулись і поїхали назад до Львова. Ну припустимо, лишаємось там ночувати, зранку снідаємо, а далі що робити в цьому містечку? Припускаю, що якісь розваги для туристів там таки є, але ж промоції нема. Ми досі не навчились рекламувати себе і свої послуги.

   Вважаю, що в такий складний час важливо заманювати внутрішнього туриста до себе – на Львівщину. Показувати, наприклад, нафтові вишки, різноманітні джерела, туристичні маршрути. Дивитись там справді є що, ми не вперше були у Східниці й знаємо це. Але чи про знає це людина, яка перший раз потрапляє на цей курорт?

Чому слава повністю дісталась Трускавцю? Чи справедливо це? Думаю, місцевій владі перш за все варто подумати над промоцією багатого східницького краю.

Олег ДОВГАНИК, головний редактор ІВ «Четверта студія»

Фото автора

Share.

Leave A Reply