П’ятниця, 29 Березня

Прощання з ЗАХИСНИКОМ ВІТЧИЗНИ

У Львові помер ветеран АТО Іван Маланич

13 вересня, в понеділок, раптово відійшов у засвіти один із братів-близнюків —десантник знаменитої 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Іван Маланич, який ще на початку війни з Росією брав участь у боях за Щастя і в обороні Луганської ТЕС. У складі бригади служив у снайперській роті. Йому було 45 років. Іван Маланич був братом-близнюком колишнього начальника Держекоінспекції у Львівській області Миколи Маланича. Вони і їхній брат Петро разом пішли на війну добровольцями.

«У 2014 році він разом з братом-близнюком у складі 80-ї бригади брав участь в обороні міста Щастя та Луганської ТЕС. За мужність, зразкове виконання військового обов’язку на той час старший сержант Іван Маланич був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня», — повідомили в 80-й бригаді. Саме на Щасті з братами познайомився і описав їхні бойові будні і редактор «Ратуші». Вийшовши в запас, Маланичі та їхні друзі не раз приходили до «ратушанців» у гості.

«Іван був вірним другом. Проходив службу у снайперській роті. Серед його особливих якостей — вміння облаштувати побут на новому місці, згуртувати людей. Основне — не терпів несправедливості. Це зробило його справжнім авторитетом серед воїнів», — розповів NTA один із побратимів Івана Маланича.

Водночас він пригадав і веселі історії, пов’язані з братами-близнюками. Через те, що були схожі, як дві краплі води, їх побратими називали «Ксероксами». А ще іноді піджартовували над новобранцями. Один із братів міг послати молодого бійця із дорученням в інше місце, а там його вже зустрічав інший брат. Не знаючи, що у роті є близнюки, молоді воїни не могли зрозуміти, як так швидко можна пересуватися.

«Насправді — це велика втрата не тільки для «80-ки», а й для всієї десантури України. Іван — це та людина, яку боялися, але поважали навіть вороги», — додав у коментарі співрозмовник NTA. По поверненню з війни Іван Маланич працював на Львівській залізниці. Був начальником пасажирського вагонного депо. Допомагав армії як волонтер. Причина смерті Героя наразі не відома. За попередніми даними, ймовірною причиною смерті став тромб, — пише «Львівський портал».

Проводжати захисника Вітчизни в останню путь на Личаків прийшли сотні львів’ян  та військовослужбовців, бойові побратими, народний депутат Олег Синютка, генерали Павло Ткачук і Валерій Середа, та багаторічний командир 80-ки полковник Володимир Шворак. На похороні багато теплих слів було сказано і матері Софії, котра втратила одного зі своїх синів.

Підготувала Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply