Четвер, 23 Березня

Проспект Святого Івана Павла II та інші нові вулиці

Частину вул. Хуторівка у Львові планують перейменувати на честь Папи Римського Івана Павла ІІ, а територію студмістечка УКУ на вул. Козельницькій — назвати площею Святої Софії Премудрості Божої, повідомляє пресслужба ЛМР. Таку ініціативу у Львівській міській раді висловили в контексті святкування 20-річчя пастирського візиту в Україну Папи Римського Івана Павла ІІ.

Ідеться про можливість перейменувати частину вул. Хуторівка (від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини) на проспект Святого Івана Павла ІІ, а також про надання назви «площа Святої Софії Премудрості Божої» території в районі вул. Стрийської та вул. Козельницької. Відповідну ухвалу депутати розглянуть на сесії міської ради 20 травня.

Нагадаємо, 20-річчя візиту Івана Павла ІІ Україна святкуватиме 23 — 27 червня. Під час приїзду 2001 року до Львова Папа Римський освятив місце, де будували Духовну семінарію Святого Духа УГКЦ, а також Український католицький університет. У церкві Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові на зустріч з понтифіком зібралося понад 400 тис. вірян. Після смерті Івана Павла II у 2005 році Католицька церква проголосила його святим.

Тим часом на фейсбук-сторінці громадської організації «Зручне місто» розмістили допис із закликом до депутатів не підтримувати перейменування вулиці Хуторівка: «Біда підкралась звідки не чекали… Вибачте, але перейменовувати вулиці з історичними назвами до якоїсь дати — махровий совок. Тим більше це просто річниця візиту. Хочете когось вшанувати – створіть новий іменний сквер у місті, бо вже новобудови на всіх вільних клаптиках виросли. А чіпати вулицю з такою гарною назвою — погана ідея. Закликаємо депутатів це рішення не підтримувати!».

Що з цього приводу думають міські обранці? У коментарі «Ратуші» голова фракції «Європейська Солідарність» у Львівській міській раді Петро Адамик зазначив: «Офіційної позиції фракції немає, але знаю, що члени фракції підтримували таке перейменування. У соцмережах розганяють «зраду», що будуть проблеми з пропискою тощо, тому хочу всіх заспокоїти. Перейменовуватимуть ту частину вулиці, яка не має будинків, тому незручностей зі зміною документів не буде. На мою думку, важливу подію — річницю візиту Івана Павла II — треба увічнити. Крім того, думаю, цього року відійдемо від практики перейменовувати одну вулицю на рік. Адже маємо багато правильних звернень про нові назви вулиць: щодо Захисників України, 50-річчя хору «Дударик», Станіслава Лема. Тому плануємо розглянути кілька варіантів перейменувань».

Наталя ДУДКО

Share.

Leave A Reply