Четвер, 1 Червня

Російські агресори знищили пам’ятку національного значення

Внаслідок обстрілів населених пунктів в Україні російські війська руйнують пам’ятки архітектури та храми. На Житомирщині знищено пам’ятку національного значення — церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1862 року будівництва. Також через агресію Росії згоріла дерев’яна церква на Київщині та був пошкоджений палац на Запоріжжі.

У селі В’язівка Коростенського району в ніч на 7 березня росіяни знищили церкву Різдва Пресвятої Богородиці, побудовану у 1862 році. Про це інформує «Житомир.інфо», пише «Захід.нет».

Церква у с. В’язівка є пам’яткою національного значення. «Це пам’ятка архітектури національного значення, охоронний №108», — повідомила членкиня Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Ольга Рутковська.

Також вона додала, що 7 березня згорів дерев’яний Георгієвський храм (1873 р.) у с. Заворичі в Броварському районі Київщини.

Під обстріл потрапила і Свято-Покровська церква в місті Малин на Житомирщині. На Запоріжжі через обстріли в місті Гуляйполе був зруйнований православний храм Святого Тихона. Усі чотири храми – церкви УПЦ Московського патріархату.

У місті Василівка Запорізької області росіяни обстрілами пошкодили пам’ятку архітектури XIX ст. – садибу Попова.

«Російські варвари знищують культурні цінності. Садиба Попова сьогодні. Перепощуйте — хай світ бачить злочини Росії!», — написав директор департаменту культури Запорізької ОДА Владислав Мороко 7 березня у Facebook.

Нагадаємо, раніше внаслідок воєнних дій російських військ було пошкоджено Успенський собор у Харкові, Круглий двір у Тростянці та згорів музей на Київщині.

Share.

Leave A Reply