Субота, 25 Березня

Стихійний базар на вершині Говерли

На найвищій точці Українських Карпат один із туристів сфотографував торговицю з великою кількістю напоїв та солодощів, які продавали в декілька разів дорожче, аніж у магазинах.  Про це на фейсбук-сторінці повідомив турист Віктор Кулик, пишуть “Львівські новини”. На фото, зробленому на вершині Говерли, справді видно розкладені коробки та пакунки, з яких підкорювачам гори пропонують пиво, мінеральну та солодку воду, шоколадні батончики тощо. Півлітрову пляшку води, як пишуть у коментарях до посту, тут продають мінімум за 100 гривень.

“Ні, це не центральний ринок, це г. Говерла!” — йдеться у дописі.

Тут продають все: від медалей за сходження на гору до пляшки води, ціна якої становить мінімум 100 гривень. До того ж продавці зовсім не турбуються про чистоту довколишнього середовища.

Мініторгівля на вершині Говерли — не така й дивина, вже роками тут можна купити чашку чаю чи кави, пляшку води, магніт й навіть символічну медальку “За підкорення Говерли!”. Однак такої масштабної торгівлі не пригадують навіть місцеві старожили, — пишуть на сайті transkarpatia.net.

Пост обріс багатьма коментарями. Зокрема, людей цікавить, як торговцям вдалося доправити увесь свій товар на вершину й чому місцева влада не забороняє такі дії та не стежить за цим, адже зрозуміло, що мініринок на вершині гори влаштували незаконно. Коментатори просять звернути на це увагу екологів, лісників, рятувальників і закрити “бізнес-проєкт” на найвищій горі України.

Коментарі з фейсбуку:

“Цікаво хто потім ту Говерлу прибиратиме від того пластику і бляшанок. Ну, от не вірю, що всі будуть такі відповідальні і чесно заберуть сміття зі собою”

“Найвищий базар країни!”

“Бідна Говерла! Як хочеться їй тиші та спокою!”

С.П.

Share.

Leave A Reply