П’ятниця, 2 Червня

Суд забрав землю в учасника АТО!

В Сокільницькій сільській раді заявляють про неприкрите рейдерське захоплення землі

У селі Сокільники Львівської області учаснику АТО, військовослужбовцю ЗСУ, мешканцеві села, рішенням сільської ради від 6 серпня 2019 року передано в приватну власність земельну ділянку площею 0,0385 га для будівництва й обслуговування житлового будинку. Тим часом з’явився позивач, який подав позов до суду, стверджуючи, що ця земельна ділянка є частиною землі, яка перебуває в його постійному користуванні з… 1986 року!

Як зазначають у Сокільницькій сільській раді, позивач подав акт на землю, у якому вказано не позивача, яким є автогаражний кооператив «Сокільники», а іншу особу — Радянську районну раду м. Львова «Автолюбитель УРСР», що утворилася і діяла з 1974 року до 1990 року. Радянська районна рада «Автолюбитель УРСР» втратила право постійного землекористування у 1990 році через припинення діяльності.

«Отже, є дві різні юридичні особи, одна з яких отримала землю в користування — Районна рада «Автолюбитель УРСР» та друга — Автогаражний кооператив «Сокільники», якому землю в користування не передавали, але який є позивачем у цій справі. Позивач не довів у суді свого права постійного користування земельною ділянкою площею 7 га, у складі якої є ділянка захисника», — наголошують у Сокільницькій сільській раді.

Що важливо, в аналогічній справі цей же Пустомитівський суд ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову 22 листопада 2021 року. Суд встановив, що позивач не довів свого права постійного землекористування. Тому логічно було очікувати, що суд відмовить у задоволенні позову й цього разу. Але Пустомитівський суд ухвалив протилежне рішення від 27 січня 2022 року, яким позбавив захисника права власності на земельну ділянку.

«Всупереч процедурі, передбаченій законодавством, Пустомитівський районний суд Львівської області необґрунтовано втрутився у право комунальної власності територіальної громади і фактично безпідставно «оформив» за позивачем право землекористування, якого у позивача не було, — наголошують у Сокільницькій сільській раді. — Таким чином, унаслідок оскаржуваного рішення з володіння та користування Територіальної громади Сокільницької сільської ради «виведено» земельну ділянку площею 7 га!!! Уявляєте цей ласий шмат землі? Це є неприкритим рейдерським захопленням землі».

«Судове рішення не відповідає практиці Європейського суду з прав людини та Верховного суду, позбавляє права власності добросовісного набувача, який є захисником України, учасником АТО, діючим військовослужбовцем, який боронить суверенітет та територіальну цілісність нашої Держави. Судове рішення демотивує та деморалізовує не тільки захисника, якого суд неправомірно позбавив землі, а й армію загалом. Інстанція, яка повинна керуватися поняттями «законність» та «справедливість», приймає незаконне та несправедливе рішення. І в жодного з наших захисників за умови ухвалення таких рішень не може бути впевненості у тому, що завтра він не втратить кров’ю окуплену власність, гарантовану йому державою», — ідеться в повідомленні Сокільницької сільської ради.

Голова Сокільницької територіальної громади Тарас Сулимко у коментарі «Ратуші» зазначив: «Таке рішення суду є частиною загальної ситуації в державі. Якщо в Києві нівелюють усе, що зроблено після 2014 року, переслідують опозицію, то відповідно наші судді починають ухвалювати дуже цікаві рішення. І це ще більше підриває довіру до влади. У час війни забирати у вояків землю — то ще треба додуматися до такого. Тим більше, що в аналогічній ситуації, з тим самим позивачем, суд ухвалив рішення на користь атовця. Водночас це питання не тільки про політичну відповідальність суддів, а ще питання корупції та корумпованості. Разом з учасником АТО, у якого суд відібрав землю, ми подаємо апеляційну скаргу у Львівський апеляційний суд. Адже відчуваємо свою відповідальність за ситуацію, бо в такий спосіб підважують наше рішення».

Учасник АТО, діючий військовий Андрій Крічфалушій розповів «Ратуші», що таке рішення суду його обурило і здивувало, адже попереднє в такій ситуації було на користь відповідача. Але оскільки позови щодо різних ділянок перебувають на розгляді в різних суддів, то в позивача є можливість для маневрів, щоб спробувати забрати ділянку в бійця. Андрій за власні кошти найняв адвоката, щоб, разом із Сокільницькою сільською радою, яка його підтримує, захищати своє право на ділянку в суді.

Підготувала Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

2 коментарі

 1. Як декому хочеться хапнути чужого, ще й обілити себе, поставивши все з ніг на голову!
  Автогаражний кооператив “Сокільники” – некомерційна організація, рейдерством йому займатись ні до чого.
  Але несите око керівництва Сокільників ласо облизується на земельну ділянку кооперативу і мріє її якщо не відібрати, то хоча б повідрізати частинками.
  Це вже не вперше вони намагаються передавати комусь неналежну їй землю з порушенням законодавства.
  Якщо вже так дбають про людей, то краще б заасфальтували дорогу до кооперативу.

  Втім, суд чітко встановив, хто є хто. Трохи тексту є, але краще читати первинний матеріал, ніж спростовувати усі брехливі виклади статті.
  https://youcontrol.com.ua/catalog/court-document/103069067/
  Старанніше працюйте, дорога редакціє, або публікуйте подібне на правах реклами.

 2. Також здалося би зменшити нагнітання нездорових асоціацій у заголовку — суд не “забрав землю в учасника АТО”, а “скасував неправомірне рішення про реєстрацію права власності на земельну ділянку”. Тобто спробу рейдерського захоплення землі в кооперативу (незалежно для кого) скасовано судом, і вона повертається до законного користувача.

Leave A Reply