Львівська філармонія запрошує на «Нічні молитви»…
У п’ятницю, 20 листопада, о 17:30 у фоє Львівської національної філармонії імені М. Скорика відбудеться відкриття виставки художніх робіт львівського митця Валерія Денисенка. «Метафоричні образи цього художника, поета, письменника ніколи не переживаються як проста реальність, вони є його мовчазною чуттєвою присутністю-розмовою», — зазначає пресслужба філармонії. Виставка триватиме до 5 січня.
О 19:00 20 листопада — концерт «Нічні молитви». Струнний квартет у складі — Микола Гав’юк (скрипка), Петро Тітяєв (скрипка), Вадим Педорич (альт), Денис Литвиненко (віолончель), — виконає твори відомого галицького композитора Василя Барвінського, австрійського романтика Франца Шуберта та одного з найвідоміших грузинських композиторів Гії Канчелі — автора музики до понад 40 кінофільмів (серед яких відомі «Кіндза-дза» і «Міміно») та десятків хорових, оркестрових творів та невеликих мініатюр. Саме композиція Гії Канчелі «Нічні молитви» і дала назву події. Для візуалізації події використана чудова робота українського художника Архипа Куїнджі «Дар’яльська ущелина. Місячна ніч» (1890 — 1895).
Квитки можна придбати у касі філармонії. Також відбудеться трансляція події «Нічні молитви». Її можна буде переглянути за посиланням: https://youtu.be/lM5Lxhrnn_4 Ознайомитися із іншими подіями Львівської національної філармонії імені М. Скорика можна за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/
…заньківчани — на прем’єру «Каліка з Інішмаану»
У Національному театрі ім. Марії Заньковецької 24, 25 та 27 листопада — прем’єра вистави «Каліка з Інішмаану» культового драматурга Мартіна Макдонаха.
Події п’єси розгортаються в далеких 30-х роках минулого століття на крихітному острові під назвою Інішмаан з населенням півтори сотні жителів. Головний персонаж хлопчина Біллі, якого всі кличуть калікою, мріє втекти з острова, і щойно йому випадає така можливість — на сусідній острів приїздить кіногрупа з Голлівуду — він їде. Поїздка відкриває для Біллі розуміння, що близькі та дорогі йому люди, а також і красуня Хелен — всі лишилися на острові.
Майстерний драматург Макдонах робить із цієї мандрівки переломну подію у житті головного героя п’єси, проте не зоряним сп’янінням від голлівудських пагорбів, а внутрішньою переміною хлопця, повідомляє пресслужба театру. Він там не домігся успіху, але повернувся сильнішим. Режисер Орест Огородник трактує цю історію як боротьбу за мрію, цитуючи головного героя: «У житті кожної людини настає час, коли потрібно зібратися з духом і ризикнути, навіть якщо знати, що існує тільки один шанс із мільйона досягти бажаного, але цей шанс треба випробувати, бо інакше навіщо жити?».