Субота, 3 Червня

Улюблені трунки Давида

Це, звичайно, нікого не здивує, але вже незабаром з бюджету України можуть вкрасти 3 мільярди гривень — податкова і Мінфін не проти. Нині у Верховній Раді розглядають тютюнові правки Арахамії, згідно яким передбачено зменшення акцизу на стіки на 30 % та прийняття цієї норми “заднім числом” з 1 квітня.

Це означатиме, що державний бюджет не тільки недоотримає близько 3 мільярдів гривень на рік, а й буде змушений компенсувати сплачений податок виробникам. При тому, Мінфін, Мінекономіки і податкова чомусь мовчать і не намагаються докласти зусиль для блокування цього голосування, попри невтішну статистику зі сплатою акцизів. До того ж, стіки в Україні не виробляють, а завозять із Європи, а зменшення акцизу призведе до зворотної контрабанди в ЄС.

Відбувається обмін “гіпотетичних” додаткових надходжень до бюджету, за законопроєктом № 5600, що обкладе додатковими податками все населення, на цілком реальну втрату коштів, за рахунок товару, який споживають обмежені групи населення і який не є безпечним. Хочуть обкласти податками всіх, на догоду окремим корпораціям.

Єдина надія на те, що на це голосування буде вкрай складно зібрати голоси депутатів. Навіть не всі депутати із владної партії “Слуги народу” підтримують таку лобістську правку одного зі своїх лідерів. Але останнє слово, без сумніву, буде за дзвінкою монетою, яка, як відомо, править світом. І перетворює сморід на аромат.

Share.

Leave A Reply