П’ятниця, 31 Березня

Військовий різдвяний вертеп

Від трьох царів зі Сходу минулого року до вертепу з усіма його персонажами — цьогоріч. Так розвивається проєкт «Українська мілітарна листівка», що його реалізують волонтери та учасники 62-го батальйону Територіальної оборони Львівщини. Малює серії листівок та календарів львівський художник Євген Равський.

   Як і на всіх його картинах, прототипами зображених персонажів є реальні люди. У сюжеті про Різдвяний вертеп — учасники 62-го батальйону Тероборони Львівщини, до якого належить Євген Равський. «Немає сенсу щось вигадувати — традиційний Різдвяний вертеп створив зі своїх приятелів і знайомих, яким щиро болять події на українському Сході та які активно підтримують нашу армію від початку війни. Така ось моя власна ілюстрація принципу «Свій до свого по своє», — розповів митець у коментарі «Еспресо.Захід».

Зі зброєю та різдвяними атрибутами, у військових обладунках та вертепному вбранні, усміхнені й серйозні, персонажі листівки вітають нас із Різдвом Христовим. «Я вибрав стилістику коміксу, бо вона доступна і зрозуміла. Хоч у нас тільки тепер починає приживатися поняття мальованої книжки, але комікс як такий доступніший у сприйнятті», — пояснює художник.

   У виданні цієї листівки та інших листівок (новорічної, до Миколая) та запланованих календарів фінансово допоміг колишній активіст «Студентського братства», нині директор видавництва «Львівська політехніка» Іван Паров’як. Листівки роздають безкоштовно, також їх відправляють на фронт і у військові шпиталі. Бійці зможуть привітати ними з фронту своїх рідних.

Як розповів «Ратуші» Євген Равський, не всі відразу відчитали сюжет трьох царів зі сходу з минулорічного зображення: «Допоміг канадський капелан, який відразу впізнав персонажів: «О, клас, три царі зі Сходу». І додав: «Відразу видно, що волонтери робили». Тоді зацікавилися й інші й почали брати календарі. Не відчитали сюжету й наші натовські друзі, які є на полігоні. Адже в них немає такої традиції колядування, як і на Сході України. Тому доводилося пояснювати. Натомість поляки відразу зрозуміли. Але важливо напрацювати таку впізнаваність, щоб відразу спрацьовував стереотип».

Наталя ДУДКО

Share.

Leave A Reply