Вистраждана собача радість?
Чи побудують муніципальний притулок для тварин, обіцяний ще у 2012-му?
6 лютого сесія міськради підтримала петицію щодо будівництва муніципального притулку для тварин-безхатьків. За відповідну ухвалу проголосували 43 депутати.
Нагадаємо, торік зоозахисники Львова створили петицію до мерії з вимогою розпочати ще до кінця 2021 року будівництво муніципального притулку для тварин. Необхідну кількість підписів під нею зібрали менш ніж за місяць. Своєю чергою, депутати розділились на два табори: одні говорили, що проєкт притулку спочатку треба відкоригувати, інші ж обстоювали думку, що вимогу зоозахисників потрібно підтримати.
Зрештою, після тривалого обговорення і ламання списів депутати таки підтримали петицію, цим дали новий поштовх для будівництва притулку. Тепер у мерії мають напрацювати план дій, залучивши до цього процесу зоозахисників та волонтерів.
«В нас розпорядженням створена робоча група минулого року. Пропонується оновити склад робочої групи і продовжити роботу над цим питанням», — повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець.
Чиновник наголосив: у назві цієї петиції є «притулок», що вже суперечить сучасній практиці. «А також 2021 рік — нереальний термін, тому що вартість будівництва за проєктно-кошторисною документацією, яка була розроблена ще у 2014 році, становить 130 млн грн, що в межах коштів бюджету є неможливим», — зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець.
Довга дорога «в дюнах» до притулку
Про будівництво муніципального притулку для тварин у Львові говорять уже 9-й рік поспіль. Так, у 2012-му в місті потрібно було прибрати з вулиць бездомних тварин, тому в мерії розробили проєкт такого закладу. Попередньо було заплановано, що притулок на 600 тварин зводитимуть в Рясному, на вулиці Шевченка, 366-а, — пише «Львівський портал».
Але тоді звучали побоювання, що проєкт передбачав негуманне поводження з тваринами — тримання їх у клітках та навіть евтаназію (усипляння).
Після зміни державних будівельних норм у 2019 році розроблений проєкт притулку більше не відповідав встановленим вимогам. Дотепер цю документацію у міськраді так і не відкоригували, а в ЛКП «Лев», яке мало б цим зайнятись, торік заявили: будувати комунальний притулок для тварин найближчими роками не будуть.
Притулок чи муніципальний центр із кремацією?
Згодом в ЛКП «Лев» напрацювали дещо іншу концепцію прилаштування бездомних тварин у Львові. Тут запропонували облаштувати не просто притулок для тварин, а муніципальний центр, де буде центр кремації, сучасна ветклініка, грумінг-салон, центр адопції та продовження перетримки. Надаючи всі ці послуги, центр буде самоокупним.
Це рішення чомусь не надихнуло, а лише збурило зоозахисну спільноту. Тож влітку минулого року у Львові зоозахисники активно протестували проти бездіяльності мерії щодо будівництва муніципального притулку для бездомних тварин.
Деякі з цих волонтерів тримають у себе вдома десятки підібраних тварин через те, що ЛКП «Лев» відмовляється їх приймати, а тих, що все-таки перетримують, стерилізованих випускає знову на вулицю, де вони, голодні, змерзлі, блохасті, крім волонтерів, знову ж таки нікому не потрібні.
«Вітаю Андрія Садового з черговою перемогою над зоозахисниками Львова! Притулку для тварин — не буде, зате для них буде… крематорій», — зіронізував тоді на своїй сторінці археолог Микола Бандрівський.
«Була в нас проблема: жінка померла, і 50 котів залишилося без господині. Люди рятували їх своїми силами, всім Львовом збирали гроші, бо багато коштів пішло на платні перетримки. Такими «маленькими» волонтерами неможливо закрити такі великі проблеми. Кажуть, той муніципальний притулок швидко наповниться, але якось же в інших країнах дають з тим раду», — коментувала «Ратуші» торік у липні зоозахисниця, активістка «Народна дія. Львів» Ірина Юзик.
Зрештою, після хвилі пікетів, у мерії утворили спеціальну робочу групу, яка мала працювати над цим питанням
Додамо, що у 2019 році у Львові нарахували майже 6000 вуличних котів, а в 2020 році — 207 безпритульних собак, — інформує «Львівський портал».
Підготувала Світлана ПАВЛИШИН