Вівторок, 30 Травня

З інфарктом — відразу в небеса?

1 квітня на Львівщині запрацює аеромедична евакуація. Сам гелікоптер Airbus Helicopters H145 до нас прибуде наприкінці березня. Тож пацієнтам з інсультами, інфарктами чи важкими травмами після ДТП зможуть надати медичну допомогу набагато швидше. Як інформує «Твоє місто», про це розповів керівник Львівського обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

«Медичний гелікоптер буде обслуговувати не лише Львів та область, а й гірські регіони та такі обласні центри, як Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Ужгород. Уже є дібрані кадри — первинно на аеромедичній евакуації працюватимуть шість лікарів та шість фельдшерів», — каже Андрій Васько.

Базуватиметься гелікоптер поблизу Городка — у селі Черляни. Обслуговувати літальний апарат буде Міністерство внутрішніх справ, а ось за медичну частину — добір медикаментів та обладнання — відповідатиме Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Гелікоптером перевозитимуть усіх пацієнтів, які опинилися у критичних ситуаціях. Крім цього, ним доставлятимуть органи для трансплантації. Якщо потужні катастрофи чи великі ДТП стануться у віддалених гірських регіонах, то першими на виклик будуть їхати «швидкі», які доправлятимуть травмованих у місця посадки гелікоптера», — додав Андрій Васько.

М.С.

Share.

Leave A Reply