Понеділок, 5 Червня

Законопроєкт про медкомісії для призовників та мобілізованих

Пропонують створювати військово-лікарські комісії у державних лікарнях, а отже проходити там медкомісії призовникам, мобілізованим. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації рекомендував депутатам ухвалити за основу та в цілому законопроєкт №9154 про внесення змін до статті 70 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо роботи військово-лікарських комісій), яким пропонується створювати військово-лікарські комісії у держлікарнях, а отже проходити там медкомісії призовникам, мобілізованим.

Законопроєктом пропонується доповнити статтю 70 Основ законодавства України про охорону здоров’я новою частиною такого змісту: «Військово-лікарські комісії також можуть створюватись при державних та комунальних закладах охорони здоров’я».

У разі ухвалення проєкту передбачається, що призовники, мобілізовані зможуть проходити медкомісії стосовно придатності до служби у війську не лише у територіальних центрах комплектування та військової підтримки, а й у державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Крім цього проєктом усувається законодавча колізія щодо проходження медкомісії бійцями МВС.

Як зазначається у пояснювальній записці, статтею 70 Основ законодавства України про охорону здоров’я визначено, що «військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України».

Водночас відповідно до статті 21 Закону України «Про Національну гвардію України», «організація військово-лікарської експертизи здійснюється шляхом проведення медичного огляду військовослужбовців, кандидатів на військову службу за контрактом, кандидатів на навчання, військовослужбовців, які звільняються з військової служби, на базі військово-лікарських комісій Міністерства внутрішніх справ України».

«Тобто військово-лікарська експертиза має здійснюватися також військово-лікарськими комісіями, які мають створюватися при інших закладах охорони здоров’я сектору безпеки і оборони, зокрема Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Служби зовнішньої розвідки України та інших, оскільки у статті 70 Основ законодавства України про охорону здоров’я відсутнє відповідне положення щодо створення військово-лікарських комісій при закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України та сектору безпеки і оборони», — зазначається у записці.

У зв’язку з цим пропонується внести зміни до статті 70 Основ законодавства про охорони здоров’я.

«Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров’я сектору безпеки і оборони, зокрема Міністерства оборони України, Служби безпеки України, інших органів сектору безпеки і оборони», — наголошується у документі.

Х. С.

Share.

Leave A Reply