Четвер, 9 Лютого

Зруйнували музей з оригіналами відомих художників у Маріуполі

Російські окупанти знищили будівлю Художнього музею ім. Архипа Куїнджі у Маріуполі. Тут зберігалися оригінали робіт всесвітньо відомих майстрів, зокрема українських художників – Івана Айвазовського, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Михайла Дерегуса та інших. Їхня доля наразі невідома. Про це повідомили у Telegram-каналі Маріупольської міської ради, пише «Захід.нет». Фонд музею налічував приблизно 2 тисячі експонатів, враховуючи твори живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, графіки та скульптури.

За словами голови Національної спілки художників України Костянтина Чернявського, оригіналів робіт Архипа Куїнджі на момент обстрілу в музеї не було. Там залишалися лише копії авторства Андрія Яланського й Олександра Ольхова.

У повідомленні не зазначено, коли саме відбувся обстріл будівлі, але на сторінці музею у Вікіпедії вказано, що будівлю було зруйновано внаслідок прямого влучання авіабомби 21 березня.

Музей ім. Архипа Куїнджі відкрили в Маріуполі в 2010 році в садибі Геоцинтова. Будівля зведена у 1902 році у стилі модерн. Експозиція музею містила близько двох тисяч експонатів.

Share.

Leave A Reply