Понеділок, 5 Червня

42-гі «Віртуози»

19 травня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика розпочнеться 42 Міжнародний фестиваль класичної музики “Віртуози”. Про це повідомила Львівська філармонія, інформує Еспресо.Захід

Від 19 травня по 4 червня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика триватиме традиційний – уже 42 – Міжнародний фестиваль класичної музики “Віртуози”. Мова про подію, яка цього року міститиме 15 концертів і презентуватиме 4 оркестри та 30 українських та іноземних солістів-віртуозів. Класична музика підібрана на будь-який смак. А самі концерти передбачають також прямі  трансляції подій для України та іноземних слухачів. Благодійні пожертви з онлайн-трансляцій буде спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні.

Як розповів директор Львівської національної філармонії, диригент Володимир Сивохіп, цьогорічний фестиваль “Віртуози” (що є, вочевидь,  наймасштабнішим із маратонів Львівської національної філармонії) був замислений як свіжий ковток повітря у важкій реальності воєнного часу. І водночас подія декларує свої незмінні принципи: вірність українському, жагу до творення та безперервний пошук прекрасного. “Уже понад чотири десятки років “Віртуози” засвідчують свій професіоналізм та непохитність цінностей завдяки прихильності наших слухачів”, – каже Володимир Сивохіп.

Фестиваль відкриється 19 травня концертом “Незламність”, який завершиться символічною для українців композицією: як відомо, першу версію Третьої симфонії Бориса Лятошинського радянська влада заборонила до виконання. Повертаючись до витоків, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою диригента Володимира Сивохіпа представить власне прочитання емблеми тогочасної доби, що для багатьох музикантів стала прообразом відродження нашої новітньої історії.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply