Вівторок, 30 Травня

46-й президент США

Провідні ЗМІ у США повідомили, що Джо Байден здобув понад 270 голосів виборників, що означає перемогу на президентських виборах, — інформує УП із посиланням на The New York Times, CNN, BBC. Перемогу Байдену принесла Пенсильванія та її 20 голосів виборників. Загалом станом на 18:30 суботи він отримав 273 голоси виборників.

Ще не завершений підрахунок в інших штатах, зокрема, в Аризоні та Неваді, де Байден також утримує лідерство. Важливо, що перемогу Байдена визнав також телеканал Fox News, який є дружнім до Республіканської партії Дональда Трампа. Fox також зарахував Трампу поразку в Неваді. Байден, найімовірніше, отримає 306 голосів в Колегії виборників — рівно стільки було у Трампа у 2016 році.

   Американський журналіст Луїс Ферре-Садурні опублікував у Twitter відео з вулиць Нью-Йорка, на якому видно, як американці святкують перемогу Джо Байдена. Примітно, що за годину до оголошення Байдена переможцем з’явилися кілька емоційних твітів чинного президента Дональда Трампа. У них він стверджував, що він, а не Байден, переміг, при чому зробив це “з великим відривом”. Наразі нема підтверджень, чи підштовхнули емоційні твіти Трампа до визнання його конкурента переможцем, чи залежність є зворотною.

Напередодні штаб Байдена пригрозив Трампу примусовим виселенням із Білого дому, якщо той буде і надалі відмовлятися визнавати свою поразку.

Точний розподіл голосів виборників ще не встановлений. Найімовірніше, Байден втримає також Джорджію та матиме 306  голосів у колегії.

Святкування американців

На вулиці столиці США та інших міст вийшли сотні тисяч прихильників демократів та Джо Байдена, який, за останньою інформацією, переміг на президентських виборах, — пише ”Укрінформ”. Через стихійні демонстрації довелося перекрити десятки кварталів навколо Білого дому.

Місцем збору прихильників демократів став центр міста, до якого почали їхати колони автомобілістів, зокрема із сусідніх штатів. Це стало причиною масштабного затору. Учасники акцій тримали в руках плакати на підтримку Байдена та новообраної віцепрезидентки Камали Гарріс. Багато людей зібралось біля плази Black Lives Matter, що біля Білого дому. Люди відкорковували шампанське, святкуючи кінець президентства Дональда Трампа.

Водночас невідомо, скільки саме людей вийшло на вулиці через брак офіційної статистики. Проте ближче до Білого дому громадяни створили щільний натовп, де не дотримувались дистанції, але були в масках. Зазначають, що демонстрації були мирними, тому присутність поліції була мінімальна.

Схожі акції відбулись і в інших містах, зокрема у Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, Атланті та Остіні (де підтримку мають республіканці).

Нагадаємо, колишній віцепрезидент США і сенатор Джо Байден назвав запеклі виборчі перегони «битвою за душу нашого народу». Це була третя спроба Байдена зайняти президентський пост у США за його майже п’ятдесятирічну політичну кар’єру.

Христина СЛЮСАРЧУК

   Найяскравіші висловлювання Байдена про Україну:

   * «Як президент [США] я дам зрозуміти Кремлю, що він повинен припинити агресію та окупацію України». 

   * «Я зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики». 

   * «Ви боретеся як з раком корупції, який продовжує роз’їдати українську демократію зсередини, так і з неослабною агресією Кремля». 

   * «Мене надихають українські люди. Їхня відвага, стійкість — сміливі українці, які ніколи не втрачали надії на краще майбутнє, які щодня підіймаються і йдуть працювати заради демократичної та єдиної України».

   * «Ви дивовижні люди, український народе. Ви відважні люди. І ви вкотре показали це всьому світові. Завдяки вашій мужності та вашій жертовності українці перемогли — ви виграли для себе шанс докорінно змінити історію вашої країни на краще, отримати значно краще майбутнє».

   *«Жодна країна не має права просто захопити землю іншої держави, тому ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію Криму Росією. І світ цього не визнає. Україна є і залишатиметься єдиною країною. США підтримують сильну й об’єднану Україну».

Share.

Leave A Reply