Вівторок, 30 Травня

Бензинові і дизельні авта не ввозитимуть?!

Мінінфраструктури пропонує заборонити ввезення і реєстрацію в країні дизельних та бензинових авто. Навіть вироблених в Україні. Ми теж спершу в це не повірили, але…

Повну заборону пропонують ввести у 2030 році, тобто тонко натякаючи, що час в автолюбителів ще є. Відповідний законопроєкт 9 липня опублікували на сайті відомства. Його розробили для стимулювання «використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами».

Законопроєктом пропонується заборонити ввезення та першу державну реєстрацію в Україні:

— вживаних автомобілів із дизельними двигунами внутрішнього згорання (з 1 січня 2027 року);

— нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згорання (з 1 січня 2030 року).

«Заборона не буде поширюватися на автомобілі Збройних Сил України та інших військових формувань, автомобілі, що використовуються фермерськими господарствами з метою їх використання поза межами автомобільних доріг загального користування при веденні фермерського господарства, та автомобілі, що набуваються у спадок, а також на автомобілі, виготовлені до 1 січня 1981 року», — пояснили в Мінінфраструктури.

У пояснювальній записці зазначено, що «90-95% викидів забруднювальних речовин у повітря припадає на автомобільний транспорт з двигунами внутрішнього згорання (ДВЗ), за винятком індустріальних мегаполісів, в яких до забруднювальних викидів від автотранспорту додаються шкідливі викиди промислового виробництва». Вказано також, що «транспортна політика ЄС поставила завдання скоротити наполовину використання автомобілів на традиційних видах пального в містах до 2030 року та повністю від них відмовитися до 2050 року».

«При цьому, зважаючи на бідніший рівень життя громадян України, на відміну від мешканців ЄС, автомобільний транспорт українців та юридичних осіб, які є резидентами України, має більш високі показники експлуатації автомобілів, як за розміром пробігу, так і за строками їх експлуатації, що є наслідком зокрема ввезення на територію України вживаних автомобілів з ЄС», — пояснили автори законопроєкту.

Вони попереджають, якщо закон буде ухвалено, незадовго до початку дії заборони в Україну можуть ввезти велику кількість вживаних автомобілів з двигунами внутрішнього згорання з країн ЄС для подальшої реалізації в Україні.

Також зазначають, що за умови повної заміни автомобілів з двигунами внутрішнього згорання на електромобілі повністю припиниться викид низки шкідливих речовин в атмосферне повітря.

«За умови повної заміни автомобілів з ДВЗ на електромобілі зникне потреба у споживанні зазначених видів пального для автомобілів із двигунами внутрішнього згорання, що зменшить споживання природних ресурсів (нафти, газу) та матиме позитивний вплив на зменшення залежності України від Російської Федерації», — йдеться в пояснювальній записці.

Де громадянам України взяти кошти для купівлі якісних, але недешевих електромобілів, у пояснювальній записці нема жодного слова.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply