Вівторок, 30 Травня

Безпрецедентний «конверт» у 20 МІЛЬЯРДІВ у Львові!

У Львові Служба безпеки України блокувала незаконну діяльність одного з найбільших конвертаційних центрів у країні. Про який, будьмо відверті, багато хто вже давно знав, але нічого для зупинки його діяльності не робив. У ході досудового розслідування оперативники спецслужби встановили, що організували конвертаційний центр двоє львівських бізнесменів. Вони зареєстрували понад 70 фіктивних підприємств у кількох областях країни.

Співробітники СБ України задокументували, що ділки надавали «послуги» підприємствам реального сектору економіки, зокрема у виконанні робіт, наданні послуг та постачанні товарів за бюджетні кошти. Організатори забезпечували клієнтам мінімізацію податків, штучне завищення валових витрат, конвертацію коштів, документальне «прикриття» безтоварних операцій, незаконне формування податкового кредиту та відшкодування ПДВ. Зловмисники також «допомагали» замовникам із відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом.

За попередніми підрахунками експертів, способом підробки документів та їх використання, тільки впродовж 2020 року зловмисники проконвертували майже 20 мільярдів гривень!!! Сума просто-таки неймовірна і примушує задуматись, ХТО САМЕ «дахував» ТАКІ грошові обороти…

Операцію проводили співробітники Управління СБУ в Львівській області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури. Під час проведення понад 30 одночасних обшуків, правоохоронці виявили печатки фірм із ознаками фіктивності, комп’ютерну техніку, готівку та інше майно на суму понад 60 мільйонів гривень. Також вилучено фінансово-господарську документацію та чорнову бухгалтерію, які доводять проведення незаконної діяльності. Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Підготував Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply