Середа, 7 Червня

Бургомістр із минулого

У цьому фото — весь Андрій Садовий.  Жодна емоція персонажів, які відображені на цій світлині, не спотворена і не прикрашена.  На фото — СПРАВЖНІЙ мер Львова Андрій Садовий. Трохи недолугий, трохи розгублений, задуманий зовсім про інше, з чимось недоречним у руках, який не притискає руку до серця, коли лунає Гімн України, одним словом — людина, яка стоїть на цій акції і серед цих посадовців зовсім випадково…

Першим тривожним дзвіночком, який мав би показати старому-новому бургомістру Садовому, що «все так не буде», стала вимога депутатів провести першу сесію 24 листопада. Чи законна вона? Як запевняє лідер фракції ЄС у ЛМР Петро Адамик — так.

«Більше навіть, — стверджує депутат у своєму дописі, — це єдиний легітимний шлях виходу з цієї ситуації. Він чітко описаний законом і відповідає рішенню ТВК. В іншому разі ми стаємо співучасниками порушення. Абсурдом є те, що чинний міський голова наполягає саме на такому шляху — правового нігілізму. Чи правда, що депутати таким чином хочуть позбавити чинного голову повноважень на кілька днів, щоб щось там собі вкрасти? Ні, це брехня! Депутати лише хочуть розпочати виконувати свої обов’язки, які їм доручили виборці. Міський голова просто боїться, що втратить контроль над процесом у сесійній залі, для нього це незвично. А його депутати, представники «Самопомочі», які балотувались у різні ради, обласну та міську наприклад, просто не можуть визначитись зі своєю майбутньою приналежністю, який же мандат обрати, тому і гальмують процес. Чи правда, що депутати на завтрашній сесії за відсутності мера будуть ухвалювати рішення, шо стосуються землі, майна чи грошей? Ні, і це також неправда! Завтра ми відкриємо сесію, оберемо тимчасову президію, в яку увійдуть і представники «Самопомочі», і задекларуємо громаді та виборцям, що ми готові працювати. Жодні майнові чи земельні рішення не прийматимуться. Ніхто не буде виставляти на посміховисько місцеве самоврядування у нашому місті. Тому завтра відбудеться сесія, ми, згідно з законом та рішенням ТВК, оберемо тимчасову президію і будемо чекати на чергове рішення ТВК щодо міського голови. Ось і все. Не потрібно привносити політичну інтригу в це питання, ця істерика шкодить усім!»

Як це не неприємно буде чути (особливо родинним ЗМІ Садового), не відбулось жодної «узурпації»:  все пройшло ТОЧНО ТАК, як Петро Адамик і сказав. У вівторок, 24 листопада розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новообрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною вповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію. На засідання зібралися представники «Європейської Солідарності», «Свободи» та «Варти». Тим часом фракції «Самопомочі» і близького до неї «Голосу» всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання. Доктор богослов’я, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко звернувся до новообраних депутатів Львівської міської ради та переобраного міського голови Львова Андрія Садового з проханням порозумітися, а також дорікнув Садовому через спробу втягнути Церкву в політичні баталії.

Закон каже — ТАК!

   Про місцеве самоврядування в Україні

   Стаття 46. Сесія ради

«1. Сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

2. Перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до статті 42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова. У разі якщо на час проведення першої сесії відповідний сільський, селищний, міський голова не зареєстрований відповідно до закону про місцеві вибори, про що на сесії ради інформує голова територіальної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості трьох-п’яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради».

 Боротьба з монополією — як індульгенція

Процитую керівника сайту «Захід.нет», який є частиною родинних ЗМІ Котів-Садових, Олега Ониська: «Це добре свідчить про львів’ян — опір монополії в крові. Нині я справді пишаюсь цим містом, без зайвого пафосу». Абсолютно нещира і несерйозна позиція людей, які спочатку проголосували за Зеленського і Верховну Раду імені Зеленського (не буде ж Олег Онисько стверджувати, що він — затятий порохобот?), і ТОДІ їм та їхньому босу та шефу монобільшість у ВР видавалась нормою, а коли дійшло до місцевих виборів, то раптом з’ясувалось неймовірне! За Садового потрібно було голосувати не тому, що він хороший господарник (він господарник набагато гірший від Олега Синютки), а тому, щоб «не допустити монополії у Львівській міській раді»?! Уявляєте? Та якби мер і його фракція здобули більшість, то вони б такого натворили, правда?!! Секундочку, панове! В попередньому скликанні Садовий таку монополію у міській раді мав! 24 штика «Самопомочі» + ті, хто до них приєднались — і мер творив усе, що хотів! Як же так?! ТОДІ все було нормально, а тепер — «не допустимо монополії»?! Без зайвого пафосу? І смішно, і трохи гидко…

Залякування Козловським як технологія

Аналогічно гидко, коли будь-які зловживання Садового і його кліру почали прикривати «великими і віроломними забудовниками» на кшталт Григорія Козловського. Процитуємо Садового: «Оце забігли, стоячи проголосували самі за себе. Щоб ви розуміли, депутатам з інших фракцій ніхто не дзвонив, ніхто їх навіть телефонічно не запросив, тобто комісія працює виключно в інтересах одного бізнес-формування КК: Козловський-Кривецький. Ну, цікавий період життя нашого міста!». Пардон, борці з забудовами і особи, які давно розівчились думати, а що, хіба Садовий наклав вето на якісь рішення ЛМР про забудови?! Ні? А як же так?! Можливо, «Самопоміч» у Львівській міській раді голосувала ПРОТИ цих забудов?! Теж ні?! То про що ж ви тоді так наполегливо і тотально БРЕШЕТЕ? Чи ви так боретесь із пафосом? До речі, для втаємничених не є секретом, що у разі будь-якої загрози від громадських діячів чи своєї особисто безпеки пан Садовий кидається за допомогою до кого б ви думали? Правильно – до Григорія Козловського! То, як казав в анекдоті поручник Ржевський під час групового сексу:  «Панове офіцери, давайте спершу чітко визначимось з ролями!»

Садовий просто дуже налякався

«Варіант, який запропонувала виборча комісія, можливий, якщо міський голова помер. Тоді депутати беруть повноваження у свої руки. Проте міський голова живий… Всі депутати, які візьмуть участь у цій афері, заплямують свою репутацію назавжди», — написав у себе на фейсбук-сторінці колишній міський голова Львова Андрій Садовий, який ще не приведений до присяги.

Ті, хто добре знає особливості психіки пана Садового, розуміють — він просто наляканий. І не через те, що сесія пройшла без священника (ксьондза, рабина, брахмана, шамана, попа – потрібне підкреслити). Просто може статися страшне: багато хто зможе зрозуміти, що місто Львів ЗДАТНЕ ОБІЙТИСЬ І БЕЗ НЬОГО. А ще — новообраному надто відверто натякнули, що нині у Львівській міськраді є 34 депутати (всього депутатів у місті 64), з ЯКИМИ ДОВЕДЕТЬСЯ РАХУВАТИСЬ! У всіх сенсах. А до цього бургомістр Садовий не звик. Тепер його доля різко зміниться… Якщо, звичайно, у депутатській більшості не повіє вітер зради…

Втомлені Сонцесяйним – за сонцесяйного?

   Ті, хто знає реалії, бачать, що від Андрія Івановича дуже втомилися цілі пласти населення. Кількість тих, хто його відверто ненавидить, набагато перевищує кількість громадян, котрі наполегливо прагнули кинути бургомістра у смітник. Відсоток, який Садовий набрав на виборах, цілком можна співвідносити з тим відсотком, який набрав на виборах ставленик Коломойського Володимир Зеленський. У голосування «ЗА» Садового об’єднались ті, хто голосував за Зеленського; ті, хто вважає «трамвай на Сихів» і «шось ся робит» — головними неспростовними досягненнями 14-ліття правління сонцесяйного мера; ті, хто голосував проти Порошенка (а Синютка — це частина команди Порошенка); ті, хто намертво пов’язав себе за ці роки фінансовою павутиною з Садовим; ті, хто розуміє, що прихід чогось нового — це руйнація відлагоджених схем, через які досі не запровадили е-квиток і 14 років не зроблено новий полігон ТПВ; ті, хто увірував у зливні телебачки Коломойських і його місцевих «шісток»; комунальники і чиновники, яких залякали і примусили, директори шкіл, яких залякали і підкупили неймовірними фінансовими вливаннями в їхні школи, айтішники, котрих останніми роками перехвалювали, і ГО-шники, котрих постійно «гріли» з місцевого бюджету. Той, хто почне заперечувати, що саме місцевий бюджет — фінансове підґрунтя цієї перемоги — лицемір і фарисей.

Людина з минулого

Садовий не боїться електорату. Він його зневажає. Бо як він може ставитись до людей, які проковтнули його угодовську позицію з режимом «зелених слуг»?  Садовий назвав призначення відверто проросійського і просовкового Сивохо радником з питань окупованих територій «розумним кроком». – Забуто? Садовий заявив у березні 2014-го, що «ми програли війну», коли коментував у березні 2014-го втрату Криму. – Забуто? Які питання? Дружба і фінансові стосунки з російським олігархом, ексльвів’янином Михайлом Фрідманом, спонсором львівського фестивалю «Alfa Jazz»? – Та то ж лише бізнес! Заборона Тризубів на вивісках» у львівських школах? – Та то ж міністр освіти часів Порошенка Лілія Гриневич наказом № 739 від 28 травня 2019 року таке НАКАЗАЛА! Хоча це відверта брехня, бо в наказі НІХТО не забороняв такий Тризуб використовувати! Викинуті десятки мільйонів гривень французам, які розробляли «радіальні маршрути» та іншу лабуду у Львові? – А «ми ся в тому не розбираєм!» Триста мільйонів гривень ВКРАЛИ на вивезенні сміття?! – Та то ж перевізники сміття! Трагедія в Грибовичах, де загинули ЧЕТВЕРО? – То біда, але шо, то хіба Садовий винен?! То підпалив Порошенко! Транспортний колапс і корки? – Бо багато машин, а то свідчить, що люди добре живуть! Хаотична забудова Львова? – То — забудовники! Вкрадені гроші на вул. Степана Бандери? – А хто без гріха? Тотальна корупція? – А ви його за руку лапали?!

А 61 % львів’ян взяли і не прийшли на вибори — вони, на жаль, внесли свою найбільшу лепту в те, що завтра перетворилось у вчора, а до влади прийшла  людина. ЛЮДИНА З МИНУЛОГО….

Микола САВЕЛЬЄВ

до теми

Антон ЛЯГУШКІН, голова організації «Львів’яни за електротранспорт»: «Вибори міського голови Львова завершилися. Їх результат був доволі прогнозований, для мене інтригою був лише один момент — скільки голосів набере конкурент пана Садового. Той результат, який показав Олег Михайлович Синютка, — більш ніж достойний. Пояснюю чому: по-перше: Олег Михайлович нічого взагалі не програв. Він — народний депутат України і має право й обов’язок захищати інтереси всіх львів’ян і українців — як тих, хто за нього голосував, так і тих, хто не прийшов на вибори. По-друге: подивімося правді у вічі — за тієї ситуації, яка є в інформаційному просторі Львова, перемогти Андрія Івановича Садового на виборах не зміг би, вочевидь, ні Тарас Шевченко, ні Іван Франко, ні Степан Бандера, ні навіть Ісус Христос. Чому так? Пояснювати не буду. Хто в курсі — той зрозуміє. А інші… По-третє. Навіть ставши мером, Андрій Іванович Садовий не матиме власне «своєї» більшості у Львівській міськраді. Для того, щоб «навербувати» під себе більшість, хоча б для формування міськвиконкому, Андрієві Івановичу доведеться йти на компроміси не тільки з певними фракціями, але і з окремими депутатами. І «ділитися» владою. Апетити ж фракцій і депутатів за нинішніх «розкладів» будуть чималі. Причому за підтримку «партнерів» Садовому доведеться платити постійно. І «доїти» вони будуть його, наче Сидорову козу. По-четверте. Навіть якби сталося чудо й Олег Синютка виборов перемогу тепер, то проти нього, як міського голови, були б кинуті всі можливі медіаресурси, а на додачу — полчища «громадських активістів». Аналогічно проти Синютки, як представника політсили Порошенка, воювали б усі прихильники Зе-влади. І тут справді можна було б програти війну. Уже тепер я можу впевнено сказати, через що програє Садовий — це через відсутність справжніх професіоналів-технократів у команді. Такі люди просто не сумісні з оточенням Андрія Івановича. Отож, як на мене, насправді ситуація виглядає так: Андрій Іванович Садовий зазнав нищівної поразки на «партійному фронті», а роль саме представницької гілки влади, вочевидь, буде зростати. Зверніть увагу — партійний рейтинг «Самопомочі» (19,43 %) майже втричі нижчий за мерський рейтинг Садового. Не буду аналізувати, чому саме так сталося, але головна причина — відсутність яскравих облич у списку «Самопомочі» і навпаки, наявність певних «токсичних» особистостей. Традиційні партії-сателіти «Самопомочі» узагалі не пройшли до складу ЛМР, а щодо фракції «Голос», то, найімовірніше, саме депутати цієї фракції найшвидше себе дискредитують у новому складі ЛМР. «Голос» отримав тимчасовий результат, але не має мудрого лідера. А щодо дій окремих «активістів» «Голосу», то мені стало зрозуміло, яким є «ядро» цієї політсили… Щодо теперішньої «перемоги над клятим Порошенком» в обличчі Олега Синютки, то вважати це перемогою може хіба що сам Андрій Іванович Садовий та його найзапекліші прихильники».

Share.

Leave A Reply