Субота, 3 Червня

Битва за Львів: дебати року

Довгоочікувані дебати між кандидатами на крісло міського голови Львова, чи то пак, голови Львівської ОТГ — чинним мером Андрієм Садовим і кандидатом від «Європейської Солідарності» Олегом Синюткою, про які було стільки мови останніми тижнями, нарешті відбулися, з трансляцією на «Суспільному», що на неї телеканал запросив обох кандидатів ще 18 листопада. У Львові ж дебати транслювали, чергуючи з обговоренням різних експертів, НТА та «24 канал». Це була перша зустріч тет-а-тет двох кандидатів на спільному публічному майданчику.

Програма передбачала вступне слово від учасників дебатів, блоки запитань кандидатів у мери Львова один одному, відповіді на запитання від журналістів та фінальні промови.
З огляду на те, що між кандидатами, найімовірніше, буде мінімальний розрив у голосах, дебати на одному публічному майданчику, давали можливість людям почути аргументи опонентів і зрозуміти, куди місто рухатиметься, як розвиватиметься далі Львів і 16 сіл, які доєднали до Львівської ОТГ.
Згідно з жеребкуванням, першим вступне слово виголосив Андрій Садовий. Він зазначив, що попередні роки були драматичні, були успіхи і невдачі, радості і втрати. Нинішній мер сказав, що тішиться, коли львів’яни виявляють активність, зокрема 103 тисячі проголосували за проєкти Громадського бюджету, що унікально для України. Андрій Садовий сказав, що як голова відповідає також за речі, які не вдається зробити. Він укотре нагадав, що успіхи Львова – це успіхи львів’ян. А якщо є проблеми – винен Садовий, бо така доля міського голови.

Олег Синютка розпочав свій виступ з вшанування пам’яті відомої української співачки Марії Байко та загиблого Героя Івана Горошка. Далі Олег Синютка окреслив свою візію Львова як насамперед візію столичного міста. На його думку, Львів має бути партнером Відня, Варшави, Будапешта, Кракова. «Без Львова немає України. Львів’яни завжди вели країну за собою. Львів має бути містом науки, технологій, інновацій, містом, яке відродить свій промисловий потенціал, а ще містом культури, успіху. А найголовніше – містом, комфортним для львів’ян». Кандидат на міського голову показав зразок картки львів’янина, яку планує запровадити, щоб мешканці відчули переваги від того, що є львів’янами і могли отримати соціальні, транспортні пільги. Згодом Олег Синютка додав, що на Львів треба дивитися з вікон Рясного чи Левандівки, а не з вікна Шевченківського Гаю.

Share.

Leave A Reply