П’ятниця, 29 Березня

Директорські вакансії з бонусом у тисячу доларів

У Львові шукають 9 шкільних директорів і обіцяють солідні премії

22 липня закінчується подання документів на вакансії директорів у дев’яти львівських школах. Нині мерія шукає директорів для таких закладів освіти: школа № 34, № 36, № 40, № 49, № 73, № 95, «Один, два, три», «Первоцвіт» та ліцей «Галицький».

З початку серпня у конференц-залі управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради триватимуть конкурсні відбори. Однією з основних вимог до кандидатів на посади є стаж педагогічної чи науково-педагогічної роботи не менше трьох років та наявність лідерських якостей, а бонусом — обіцяна тисяча доларів зарплати, щоправда, за умови виконання певних показників. Загалом нині у Львові є 44 вакансії на посаду керівників закладів освіти, тож до кінця року міське управління освіти оголосить ще 35 вакансій.

Нагадаємо, 14 червня виконком ЛМР підняв заробітну плату директорам усіх шкіл Львівської міської територіальної громади до 27 тисяч гривень. Перший заступник міського голови Андрій Москаленко заявив, що на преміювання директорів (щоб їхня зарплата сягнула 27 тисяч гривень) з міського бюджету виділять 15 мільйонів гривень до кінця року, а якщо прораховувати на наступний рік, — близько 45 млн грн. Він нагадав, що сьогодні середньостатистична заробітна плата директора школи становить від 10 до 15 тисяч гривень.

Нагадаємо, вчителі та директори шкіл отримують базову зарплату коштом відповідної субвенції з держбюджету. Водночас додаткові кошти для підвищення зарплати директорам шкіл передбачать з місцевого бюджету.

Хто входить до складу комісії з відбору кандидатів?

   Це та інші запитання ми поставили Зоряні ДОВГАНИК, начальниці управління освіти ЛМР:

— У законі чітко зазначено, хто повинен туди входити. Тому ми на паритетних засадах включили туди по двоє представників від депутатського корпусу (представники засновника), двоє осіб від державної служби якості освіти і двоє — представники інститутів громадянського суспільства (профспілок, асоціацій працівників закладів освіти).

Тобто в комісії шестеро людей, і є створено три комісії, бо конкурсів є багато. Невідомо, чи всі ці три комісії будуть задіяні, але всяке буває — на випадок, якщо хтось може захворіти, чи в когось виникнуть інші обставини.

Колектив і батьки — з правом дорадчого голосу

Можуть бути присутні під час проведення конкурсу представники колективу і батьківської громади, але тільки з правом дорадчого голосу. В нас були такі випадки, коли приходили батьки, вони були в нас на засіданні комісії (до речі, засідання відбувається в режимі онлайн, транслюється на фейсбук-сторінці управління освіти, і всі охочі мають можливість спостерігати, залишати свої коментарі). Тепер є карантинні обмеження, тому ми не пускаємо великої кількості людей.

Перша частина конкурсу — це написання тестових завдань. Ті всі питання визначені Міністерством освіти і науки, по 100 питань відповідно до Закону про освіту і Закону про загальну середню освіту, тобто 200 питань — ситуаційні завдання. І друга частина конкурсу — якщо людина набрала 50 відсотків від максимально можливої кількості балів — це є представлення стратегії розвитку закладу освіти, як написано в Законі — перспективного плану розвитку освіти. Це робиться в формі презентації.

Хочу сказати, що не менше, аніж за 5 днів до початку конкурсу потенційні його учасники повинні зробити презентацію в закладі освіти й ознайомитись зі школою, з колективом. Ми організовуємо такі зустрічі (туди приходить хтось із членів конкурсної комісії, представник органу управління освіти, хтось із відділу освіти) і просимо, щоб у школі зібрали представників батьків, педагогів, учнівського самоврядування, і претенденти безпосередньо мають змогу ознайомитися з закладом освіти, розповісти, як вони бачать школу в подальшому. Це обов’язкова умова, вона не оцінюється, але дає можливість самим кандидатам реально оцінити свої можливості в подальшому на конкурсі, і педагогічному колективу познайомитися з такими людьми. В таких випадках одразу відчутно, кого сприймають, кого — ні.

— Чи впливає оце сприйняття потенційного директора батьками і педагогами на подальший конкурс?

— Це, звичайно, не впливає, але людина сама відчуває, якщо є несприйняття, навіть були такі випадки, коли після цього на конкурсі людина себе не дуже добре показувала. Люди хочуть тямущого керівника, який буде їх підтримувати, з яким буде взаєморозуміння.

Ми проводимо конкурси з минулого року, першою була школа „Будокан”, де з директором закінчився контракт і ми його призначали на конкурсних підставах, тоді ніхто ще не вірив у чесність і справедливість конкурсу, і тоді було багато батьків, але вони не були в залі.

Відтоді було вже декілька конкурсів впродовж минулого року і один відбувся цього року. Непорозумінь з батьками впродовж проведення конкурсів нема, люди реагують дуже адекватно, — зазначає керівниця відділу освіти.

— Чи є вже достатньо кандидатів?

— На цей час ми вже маємо 26 представників, але окремі з них подавалися на дві школи, тобто всього 29 заявок. Але ще є два дні. Зазвичай ми бачимо таку тенденцію, що велика кількість заявок приносять в останній день.

— Я так розумію, що з державної субвенції виділяється зарплата директору 10 -15 тисяч гривень, а премія буде її доповнювати, щоб в сумі вийшло 27 тисяч гривень?

— Так, премія йде з міського бюджету, і її матимуть змогу отримувати керівники закладів освіти відповідно до показників, які ми з командою керівників шкіл наразі опрацьовуємо. Це мають бути досяжні показники, це речі, які повинні бути в школі зроблені. Далі показники мають пройти погодження на нашій освітній комісії, будуть затверджені наказом управління освіти і звичайно, їх оприлюднять.

Чи не виникне непорозумінь через різницю у зарплатах?

Кореспондент ”Ратуші” також запитала пані Зоряну: чи не стане таке преміювання причиною сум’яття серед освітян Львівської громади, коли виникне несправедливий розрив між зарплатами директорів та інших педагогічних працівників?

— Я не знаю, чи тут варто чогось побоюватись. Звичайно, якщо говорити про вчителів, які прийшли щойно, не мають стажу, вислуги років — тут є більший розрив. Але якщо, наприклад, людина має ставку, вищу категорію, класне керівництво — такі вчителі отримують навіть до 15 тисяч зарплати. Починаючи від 9 тисяч, залежно від кількості годин, педнавантаження, вислуги років. Дехто має навіть півтори ставки, вони отримують 17-18 тисяч гривень.

До того ж премія не буде просто так даватися, тому що людина — директор. Людина повинна досягнути певних показників у роботі, лише в тому разі вона отримає ту диференційовану премію, — розповіла головна освітянка Львова.

Світлана ПАВЛИШИН

до теми

У своїй публічній заяві ексдиректор Львівської школи № 34 Роман Гринчук, котрий незмінно керував школою 25 років, окрім ситуації у власному дітищі, яка, на його думку, має всі ознаки потужного мобінгу (знущання, від англ. mob — юрба) — систематичний психологічний тиск у формі цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення),  висловив своє ставлення і до ситуації з конкурсом директорів.

Зацитуємо: «Деякі міркування про вищезгаданий конкурс.

Влада оголосила конкурс  на заміщення вакантних посад директорів. Директорів-пенсіонерів. Їх урочисто звільнено 1 липня 2021 року у зв’язку із закінченням терміну строкової угоди. Так каже Закон про «Середню освіту». Правда, наша героїчна профспілка обіцяла скасувати дискредитуючі пункти цього закону. Але далі декларації справа не пішла.  Нині ексдиректорів — 44. Більшість ексдиректорів з 1 липня їхні  заступники, яких управління освіти міста призначило ТВО директорів, прийняли вчителями своїх предметів терміном на 3 роки. Інших — інженерами-електроніками, 0,5 ставки, заступниками директорів тощо.  Деякі звільнились зовсім. Щоправда, влада трохи схаменулась і надала ще директорам два оклади грошової премії і дощечки подяки за їхню ратну працю. А, далі… Ну, що далі? Далі конкурс, в якому ексдиректори можуть брати участь. Я участі не беру. Більшість бере.

Згадую, як влада третирувала, тероризувала директорів-пенсіонерів. Погрожувала звільненням, примушувала писати заяви на звільнення.  Тепер наш «бацька» тішиться декларованим великим перезавантаженням в освіті. Директорам 1 тис. доларів. Але це з міського бюджету? Оклад директора визначається державною субвенцією. А, нагадаю, їхнім заступникам, за законом, належить на 5 — 15 відсотків менший оклад. Будете чемні, слухняні до «бацьки» — отримаєте по 1000 доларів. Але то тільки директорам! А ні? Думайте самі. Прислужуйте!?  Великий, мудрий цар Соломон застерігав: «Більшість шукає прихильності від начальства, але доля людини від Бога». Колись французький мислитель Люк Вовенарг казав: «Мистецтво подобатись — це вміння брехати».  Шановні, не будьте лакеями, хрунями. «Не бійтеся!» так промовив до нас Папа Іван Павло ІІ.

Львівський міський «бацька» тішиться, що він набирає молодих у свою команду. Але не вміє гідно вшанувати директорів-пенсіонерів. Та подякуйте їм за їхню нелегку працю. Тільки щиро, не лицемірно. Дайте їм премії не 2 оклади, а так, наприклад, як у пенсійному фонді — 10 окладів, Можливо, якісь нагороди, цінні подарунки, санаторні путівки відпочинку (профспілка спить) тощо. Люди будуть втішені, гідно вшановані, радісні і підуть з роботи з високо піднятою головою. А не так, як це було в сесійній залі міської ради: похнюплені, пригнічені, сумні, але зате з номерами телефону нашого мера і думкою про те, що можуть брати участь у конкурсі. Жалюгідне явище. Мало не забув. Ще було поминальне селфі.

Роман ГРИНЧУК, ексдиректор школи № 34»    

Share.

Leave A Reply