Понеділок, 20 Березня

Фотомузей відкрили!

Через щонайменше 10 років після того, як ініціатор створення Львівського фотомузею Роман Метельський озвучив такий намір, ідею вдалося реалізувати. 12 липня відкрили першу експозицію музею, що розмістився в приміщенні Науково-технічної бібліотеки Національного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1).

Перші відвідувачі виставки знайомі з творцями музею – Романом Метельським, Ігорем Ткачиком, Софією Легін та Ігорем Гармашем – завдяки їхній роботі над онлайновим проєктом «Фотографії старого Львова», участи в Українському фотографічному товаристві, через їхню дотичність до створення музею та захоплення фотомистецтвом. Кожен охочий міг принести в музей історичні речі, пов’язані з фотографією.

   У колекції – бібліотека тематичної літератури, з якою може працювати кожен охочий, краєзнавча література, давні й сучасні видання, випуски часопису “Світло і тінь”; фототехніка, починаючи з 1800-х років, фотоапарати-гармошки, перший Polaroid у світі, фотомильниці, “Зеніт”, “ФЕД” тощо.

“На цей час на виставці представлено близько 10% експонатів, хоча в сховищах кількість предметів сягає десяти тисяч. Також співпрацюємо з бібліотекою: двічі на тиждень там проводимо культурні події. Крім того, плануємо відкривати виставки й робити разом спільні проєкти”, – розповів в коментарі Гал-інфо ініціатор створення фотомузею Роман Метельський.

Як зазначив Роман, на відкриття музею зібрались люди з Рівного, Харкова, інших регіонів країни, а також Польщі. Рівненський фотограф Олександр Харват торік також відкрив Музей фотографії у рідному місті, тому радіє з успіхів своїх колег.

   “Я радий і тішусь, що фотографія живе. Завдяки фотографії ми пізнаємо світ. Варто пам’ятати, що фотографія не вмирає і ніколи вже не помре. Вона важко народжувалась, довго. Але є такі люди як Роман Метельський, і вони не дають фотографії шансу зникнути: збирають експонати, виставляють книги, шукають історії, світлини та не просто показують їх, а популяризують спільноті та світу”, – поділився Олександр Харват.

Львів’янка Наталія захоплюється фотографією і неодноразово приходила на події, які організовувало УФОТО: “Мені цікаво спостерігати за людьми, які готові вкладати свій час і душу, і збирають такі експонати, і хочуть, аби в нашому місті був такий музей, що б розповів історії фотографії”.

Нагадаємо, ще у 2018 році Роман Метельський ініціював створення фотомузею у Львові. Проте проєкт не вдалося реалізувати через відсутність приміщення, офіційного статусу й відповідно брак фінансування. Нині музей функціює як громадська організація.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply