Четвер, 28 Березня

Хто і як заробить на кавовій гущі?

Після того, як Львівська міська рада за громадські кошти закупила достатню кількість піскосуміші для посипання доріг та стежок цієї малосніжної зими, раптом виникла незвична ідея: замінити цю піскосуміш… кавовою гущею! Куди при цьому подінуть уже закуплену піскосуміш, ніхто не каже. Звідки саме братимуть кавову гущу (бо наразі вона потрібна лише для ворожінь), теж особливо ніхто не переймається…

Новація чиновників використати кавову гущу як засіб від ожеледиці серед львів’ян зумовила неоднозначну реакцію. Експеримент почали з парку 700-річчя Львова, зазначивши, що дороги та доріжки біля житлових будинків не посипатимуть.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, ідею запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. За її словами, кавова гуща після використання має абразивні властивості і не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання. До того ж, такий спосіб активно використовують у країнах Скандинавії та Європи.

У міській раді зазначили, що кавова гуща покращує якість ґрунту, позитивно впливає на зелені насадження та не впливає негативно на лапки домашніх улюбленців. Технологію планують вивчити й вирішити, чи використовувати її надалі. Кавову гущу беруть з апаратів, тому у ній ще залишилося трішки вологи. Щоб вона давала результат та був відповідний ефект, її необхідно добре підсушити, а вже тоді використовувати для посипання, наголошують у міськраді.

У тих, хто має підприємницький хист, виникає запитання: чи не організувати «стартап» з «осушування» гущі? А потім — тендер на закупівлю гущі серед кав’ярень. Також висловлюють припущення, у який спосіб можна списати бюджетні кошти на цю новацію. Тим, хто хоче розробити бізнес-план, подаємо інформацію: першого дня експерименту для посипання 20 м паркових доріжок використали 20 кг кавової гущі. Легко порахувати, що на посипання 200 метрів треба 200 кг кавової гущі, а щоб засипати покритий ожеледицею 1 кілометр території Львова, такої гущі вже потрібна 1 тонна. Як бачимо, для посипання цим екологічно чистим продуктом усіх доріг і тротуарів Львова цього продукту потрібно десятки тонн!

Подаємо кілька коментарів львів’ян щодо ініціативи міської ради.

Tymofiy Havryliv: «Цинізм із глупотою обнялись. Світоглядно-ціннісне дно. Либонь, ще й кошти з бюджету виділятимуть — платити копальням за їхні відходи, які вони не мають куди подіти. Франц Йосиф Садовий forever. Зрештою, виділятимуть чи ні — імперія Садового, замість вивозити сміття, схоже, вирішила викидати людям під ноги. Як позбуватися сміття, Садовий може робити лайфхаки».

Світлана Лаба: «Кавова гуща у міру — розпушувач ґрунту, добриво і засіб від мурашок. Але в міру. То хай висипають, замість хімічних добрив, на клумби. На доріжках — таке-сяке, бо фарбуватиме взуття, насамперед зимові кросівки. На відміну від піску, легко розмиється найменшим дощем».

Iryna Petrovych-Martyn: «Мені подобається ця ідея. Якщо експеримент покаже добрі результати, то він може стати доброю екологічною альтернативою тієї шкідливої піскосуміші, в якій солі більше, ніж піску, що створює кашу під ногами, шкідлива для рослин, ґрунту і взуття. Кажуть, вона навіть метал роз’їдає, не те, що чоботи. У такому разі мусить з’явитися якесь підприємство, де впродовж року збиратимуть кавову гущу і зберігатимуть до снігів і морозів».

Ігор Танчин: «Хто знає: де здавати кавову гущу? І ще: за здану гущу щось платитимуть, чи це почесний обов’язок кожного львів’янина?».

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply