Субота, 3 Червня

Кілери від СБУ: нічого особистого — тільки бізнес!

Наразі цей скандал заповідається стати найбільш резонансною подією 2021 року! Якщо у 2020 мемами стали такі проколи «зеленої» влади, як справа «вагнерівців» і здача наших розвідників, які готували визволення наших полонених в Донецьку, то цьогоріч саме кілери-есбеушники претендують на топмісце в рейтингу проколів команди, яку «під себе» набирав паяц.

Генерал на замовлення?

Отже, колишнього заступника голови Служби безпеки України полковника спецпідрозділу «Альфа» СБУ  Дмитра Нескоромного підозрюють у замовленні вбивства бригадного генерала СБУ Андрія Наумова! Редактор «Цензора.Нет» Юрій Бутусов називає цю подію для історії СБУ «безпрецедентною». За даними джерел «Цензора», за підозрою в організації цього вбивства вже затримано полковника СБУ Юрія Расюка. Нібито Расюк мав намір дати 50 тисяч доларів США за ліквідацію мішені — «правої руки» та друга голови СБУ лейтенанта Івана Баканова — начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, якому президент Зеленський після року служби в СБУ присвоїв звання бригадного генерала після року служби в СБУ.

Нескромний шлях Нескоромного

Подиву варте те, що за даними СБУ, замовником вбивства Наумова нібито виступив Дмитро Нескоромний, який за призначенням Зеленського був з 13 листопада 2019 року по 13 березня 2020 року був першим заступником голови СБУ-начальника Головного управління протидії корупції СБУ! Фактично керівництво СБУ визнало, що в оточенні Баканова почалися відкриті кримінальні розбірки між групами впливу, в основі яких лежать не витівки ФСБ чи захист інтересів України, а звичайне кримінально-кланове протистояння, що базується на «дахуванні» органами СБУ тіньового бізнесу, контрабандних схем у велетенських масштабах та силового рекету.

На початку 2020 року головним «рєшалою» був саме Дмитро Нескоромний. Вважають, що саме він налагодив новий механізм незаконного переміщення товарів через митний кордон України. Пройшовши шлях від  оперуповноваженого регіонального управління до заступника начальника управління «К», він більшу частину своєї військової кар’єри провів у підрозділах боротьби з контрабандою, яку, ймовірно, і «дахував». Стверджують, що Нескоромного Іванові Баканову, як керівника Головного слідчого управління СБУ, фактично привів Андрій Богдан. Саме це призначення стало причиною відкритого конфлікту між Богданом та Бакановим: люди з оточення Наумова нині стверджують, що прокурорські задокументували, як Нескоромний зливав матеріали справ своїм друзям адвокатам, серед яких був… Андрій Богдан. Нескоромний справді мав дуже одіозну репутацію і був звільнений після серії скандалів уже за Зеленського. Але до кримінальних справ чомусь не дійшло. А тепер полковника СБУ, який успішно втік у ворожу Росію, звинувачують у підготовці вбивства свого колеги.

Рокіровка «есбеушних» кланів

Але минулого року всі сфери тіньового бізнесу СБУ взяв під «себе» найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов. Керівник управління внутрішньої безпеки Головного управління СБУ почав «курувати» всі питання щодо митниці, кримінальних справ, всього, що потрібно «вирішити». Працівники відділу «К» СБУ скаржаться, що їх твердо відсунули від фінансових потоків, і всі «жирні» питання перекочували під «внутрішню безпеку». Крім того, «бригадний» Наумов вирішував ключові кадрові питання, і саме він нібито зачистив людей усіх «попередників» та конкурентів із силового бізнесу. Тому нинішня внутрішня безпека мимоволі стала символом корупції та вседозволеності співробітників СБУ, близьких до Зеленського та Баканова. Так би мовити, «нові обличчя».

Вистава-сюрприз: на сцені всі свої

Журналіст Юрій Бутусов висловлює переконання, що мотиви Наумова очевидні: він міг «зіграти» цю історію для дискредитації конкурентної групи, і все це «кілерство» — чистої води «підстава» і фікція. А затримання Расюка — це просто спектакль, щоб підкреслити важливість і незамінність в очах Зеленського самого Баканова, який добре реагує на такий піар. Хоча, фактично, два посадовці, призначені указами Зеленського, просто влаштували бандитські розбірки за право «заробляти» на «есбеушному» функціоналі. За офіційною версією, відсторонений від потоків Нескоромний попросив свого колишнього ординарця Юрія Расюка замовити конкурента. А Расюк, мовляв, звернувся до бандитів, давніх друзів «есбеушників»…Серед бандюків (зовсім випадково) виявився «есбеушний агент — стукач, який взяв і всіх «заложив». Вірите в таку версію?

Нестиковки, або Різні тексти сценарію

Дуже цікавий хронологічний аналіз подій читаємо на сторінці людини, яка добре знається на перипетіях внутрішньої кухні розмаїтих гілок української розвідки, офіцера ЗСУ, львівського журналіста Олеся Старовойта: «22.01, пізній вечір. ЗМІ повідомили що есбеушники затримали есбеушників. На фото із затриманням видно, що затримано не менше двох (!) осіб.

23.01, ранок. ЗМІ повідомили, що був затриманий Юрій Расюк. А Дмитро Нескоромний втік в наручниках (?) (найімовірніше «наручники» — це вигадка СБУ. — Авт.) з-під варти і оголошений у розшук. Застосовано план перехоплення, розповсюджено орієнтування.

23.01, ранок. З’явилась інформація, що Дмитро Нескоромний давно за межами України і веде звідти телеграмканал. Почитав телеграмканал, непереконливо…

23.01, обід. Суд відправив Юрія Расюка під арешт. За поданням він єдиний звинувачений.

23.01, вечір. Представник Служби безпеки України Анатолій Буліч на брифінгу заявив, що проти Дмитра Нескоромного звинувачення не висунуто, його не затримували, він нікуди не зникав.

24.01, ранок. Радник Єрмака Михайло Подоляк звинувачує у підготовці замаху таки Дмитра Нескоромного.

У мене одне запитання: а що, не можна було всім однаковий текст сценарію роздати? Соромно за режисера-постановника! Дилетант якийсь…

А якщо серйозно, хвилююся — чи ще живий Нескоромний… Бо надто цінний свідок проти нинішньої Зекамарильї. Ви його, випадково, не зустрічали?»

«Контора»: змія, що кусає себе за хвіст?

Уся ця історія наразі наочно продемонструвала всім громадянам України, що Іван Баканов нині бачить головним завданням СБУ САМЕ БОРОТЬБУ ЗА ТІНЬОВІ ФІНАНСОВІ ПОТОКИ І ЛІКВІДАЦІЮ КОНКУРЕНТІВ, ВЗАГАЛІ БУДЬ-ЩО, ОКРІМ РЕАЛЬНИХ РЕФОРМ, БУДЬ-ЩО, ОКРІМ ВІЙНИ З РОСІЄЮ, БУДЬ-ЩО, ОКРІМ РЕАЛЬНИХ ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ УКРАЇНА. І саме цю людину саме Зеленський, відомий у колах «ватників» борець із корупцією, призначив на одну з найвищих посад в СБУ! «Контора» продемонструвала суспільству повний розвал системи управління. Це не дискутується і навіть не обговорюється. СБУ, як і частина інших силових відомств, нині працює за принципом експлуатації своєї назви, за прикладом президента Зеленського, підміняючи реальну діяльність імітацією, дістаючи в особисте управління певну частину державної влади і, стовідсотково сплачуючи за це роялті. Всі розуміють: у бійців невидимого фронту потрібно негайно забирати всі економічні напрями. Вангую, що саме після цього з цієї спецслужби почнеться масовий відтік кадрів. Ті, що залишаться, — і стануть ядром нової Служби. Але на це ніхто не піде. Бо не в кожній кілерській структурі знайдеться у потрібну хвилину потрібний стукач…

Помилка президента

Згідно із законодавством України, безпосереднє вирішення всіх кадрових питань в СБУ — особиста прерогатива президента України. За період свого правління з травня 2019 року Зеленський видав понад 250 указів, що стосуються кадрових питань у діяльності СБУ. В деяких управліннях та регіональних підрозділах керівники мінялися два й більше разів за ці півтора року. Число працівників СБУ, які мають генеральські звання, майже подвоїлося. Зеленський за посадою несе особисту відповідальність за кадрові провали в роботі СБУ. В цій кілерсько-есбеушно-корупційній історії його провина настільки очевидна, що це вже стало зрозуміло всім. Його реакція буде прогнозованою: від сили піде у відставку якийсь із численних генералів. Або якийсь лейтенант, з котрого спробують зробити Іванка-дурника. А СИСТЕМА не зміниться і швиденько самовідновиться. Бо мафія силовиків не любить галасу навколо своєї діяльності. А тим паче вона не терпітиме, коли з серйозних БАГАТОМІЛЬЯРДНИХ фінансових питань хтось спробує зробити циркову виставу…

P.S. 2 лютого 2021 року о 10:00 в Брюсселі пан Нескоромний проведе пресконференцію, в ході якої заплановано оприлюднити факти корупції у так званому “великому будівництві”, додати фактів щодо “справи вагнерівців”, подробиці інтимного життя лейтенанта Баканова.

Микола САВЕЛЬЄВ

до теми

Ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун:

«Найбільша шкода для репутації СБУ полягає у тому, що про службу говорять. Що менше говорять про спецслужбу, то краще вона працює. Так апріорі було у світі. Насправді у значній більшості спецслужб про неї говорить тільки одна людина — речник, який з дозволу керівництва служби озвучує ті чи інші меседжі. І більше про неї ніхто не має говорити. На жаль, у нас заведено піаритися на будь-яких резонансних справах, і це не завжди йде на користь. Основна проблема полягає не лише в контексті, що хтось когось замовив чи «наїхав», а в питанні реформуванні цієї структури. Що скоріше це відбудеться, то краще. Тому що наші партнери вже волають, що вкрай потрібні якісь дієві кроки в цьому напрямку. Я сподіваюся, що в четвер Верховна Рада ухвалить якесь рішення і хоча б почне цю реформу».

Share.

Leave A Reply