Вівторок, 30 Травня

Козловський & Москаленко: хто кого?

Депутат Львівської обласної ради від «Європейської солідарності» Григорій Козловський подає до суду на заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка через образу честі, гідності та ділової репутації. Таке рішення підприємець ухвалив після того, як чиновник звинуватив його у спробі захоплення влади у Львові. Про це Григорій Козловський повідомив у коментарі «Вголосу».

24 грудня 2020 року депутатський корпус на свому засіданні намагався затвердити новий регламент Львівської міської ради. Цей крок був необхідний, щоб нове скликання ради законно почало свою роботу і встигло проголосувати за бюджет Львова на 2021 рік. Міський голова Львова Андрій Садовий блокував процес і намагався не допустити ухвалення документа. Якби бургомістр Садовий цього не вчинив, то міг би втратити фактично необмежені повноваження, якими його наділила підконтрольна більшість в минулому скликанні Львівської міської ради.

Відтак поки депутати намагалися знайти порозуміння зі Садовим і домогтися від нього дотримання букви закону, заступник мера Андрій Москаленко став на захист свого шефа і звинуватив Григорія Козловського у захопленні влади. Чиновник заявив, що «адвокати відомого «тютюнового олігарха» «взяли в заручники» ухвалення бюджету через «прийняття написаного на коліні регламенту». Крім того, Москаленко сказав, нібито новою редакцією регламенту «значна частина повноважень міського голови передається тим самим адвокатам «олігарха».

Говорячи про «адвокатів «тютюнового олігарха», Москаленко, вочевидь, мав на увазі юристів Юрія Ломагу та Олексія Різника, які цьогоріч були обрані громадою Львова до Львівської міської ради і разом із депутатами від інших фракцій міськради підтримували ухвалення нового регламенту.

Після цієї заяви Григорій Козловський дещо епатажно повідомив, що готує судовий позов проти Андрія Москаленка. «З понеділка ми готуємо судовий позов. Думаю, він передбачатиме щонайменше 100 тисяч гривень матеріальної компенсації. І цей суд я виграю. А Москаленко надішле кошти на рахунок одного з дитячих будинків. І називімо речі своїми іменами. Я є найбільшим платником податків у Західній Україні впродовж останніх чотирьох років. Суми, які я сплачую в бюджети різних рівнів, становлять понад 9 мільярдів гривень. Наше підприємство входить у десятку найбільших платників податків в усій Україні. Тому я пишаюся тим, що я є керівником і власником цього підприємства. А хто такий пан Москаленко? Це — маленький гомосексуаліст, єдине заняття якого — їздити зі Садовим у відрядження і ходити там з ним у баню. За гроші громади Львова. Це єдиний його здобуток у кар’єрному рості. Це те, що допомогло йому стати і гомосексуалістом, і заступником міського голови. Така людина недостойна займати таку високу чиновницьку посаду і депутатський корпус, думаю, також дасть цьому належну оцінку. Розумію, що в міського голови, як він і сам раніше визнав під час засідання ради, є ще багато гомосексуалістів. Але оцей — перейшов уже всі допустимі межі. Дуже хочу, щоб він пояснив у суді, яким це чином «частина повноважень міського голови передається адвокатам «олігарха»? Він або несповна розуму, або інтелект у нього на рівні плінтуса. Тому нехай пояснює, що він мав на увазі. Бо людині зі здоровим глуздом важко таке зрозуміти. Принагідно запрошую всі ЗМІ на майбутні судові засідання. Громада Львова повинна знати, що сьогодні містом керують гомосексуалісти, які мріяли ще на 5 років узурпувати всю владу, але, на щастя, не змогли», — саме в такій інтерпретації сайт «Вголос» виклав думки Григорія Козловського.

Своєю чергою, Фракція партії «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді звернулася 29 грудня з відкритим листом до голови партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка з проханням публічно відреагувати на заяви депутата цієї партії у Львівській облраді Григорія Козловського, який припустився публічних особистих образ на адресу депутата міськради і заступника мера Львова Андрія Москаленка.

Йдеться про коментар Козловського львівському сайту «Вголос» 25 грудня, в якому він пояснював, чому подаватиме на Москаленка в суд, назвавши його при цьому «маленьким гомосексуалістом». Це висловлювання «Вголос» та Zik.ua винесли в заголовки своїх новин.

Відтак «Самопоміч» закликала Петра Порошенка публічно відреагувати на слова Григорія Козловського, які «дискредитують Львів та Україну в очах не тільки наших громадян, але й загалом європейської спільноти».

Чим закінчиться несподіване протистояння двох депутатів у такій несподіваній царині, як визначення образливості термінів «тютюновий олігарх» і «маленький гомосексуаліст» — покаже час. За умови, якщо такі судові слухання взагалі відбудуться.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply